Piłka nożna: Śląsk pokonał Bełchatów 1:0 (ZDJĘCIA)

JG
Mecz nie był porywający, ale dla kibiców Śląska najważniejsze jest to, że szczęście uśmiechnęło się do wrocławian.

Śląsk pokonał zespół z Bełchatowa 1:0. Dzięki temu nasza drużyna wróci na drugie miejsce w tabeli, ale zawodników czeka ciężka praca, by w kolejnych spotkaniach zaprezentować się lepiej.

Na początku gospodarze mieli sporo szczęścia, bo już w pierwszych siedmiu minutach mogli stracić dwie bramki. Najpierw sędzia podyktował rzut karny dla gości, ale Grzegorz Baran źle go wykonał i piłkę złapał Kelemen. Później Dawid Nowak zmierzył się sam na sam z bramkarzem Śląska, który ponownie okazał się lepszy.

Gospodarze w pierwszej połowie mieli tylko jedną poważną okazję do strzelenia bramki. W 24. minucie Mila dośrodkował, a Celeban głową skierował piłkę do bramki, ale Łukasz Sapiela świetnie sprawdził się w roli bramkarza.

GKS często atakował bramkę Śląska, ale Kelemen dawał z siebie wszystko, dzięki czemu po pierwszych 45 minutach było 0:0.

W drugiej połowie piłkarze Śląska ożywili się na boisku, ale bełchatowianie nadal grali groźnie. Pod koniec spotkania Lenczyk postanowił zagrać dwoma napastnikami. Cristian Diaz wszedł na murawę za Sebastiana Dudka. Po 4 minutach został faulowany w polu karnym i dobrze wykonał rzut karny, dając wrocławianom prowadzenie.

Śląsk Wrocław – GKS Bełchatów 1:0 (0:0)