Nowe Horyzonty zapraszają Nowe Horyzonty zapraszają

(© BTW Photographers Maziarz/Rajter)

Nowe Horyzonty to festiwal pełen znakomitych filmów. Sobotnie hity polecamy razem z Błażejem Grzechnikiem, rzecznikiem festiwalu.

Nowe Horyzonty w sobotę (5 sierpnia) to chyba przede wszystkim filmy dla dzieci. – Pierwszy raz zapraszamy na sekcję "Kino Dzieci" (projekcja w sobotę, 5 września o godz. 10) tworzoną przez festiwal wrześniowy, to bardzo ciekawe – mówi Błażej Grzechnik. A dorosłym poleca „Jeannette. Dzieciństwo Joanny d’Arc” - musical o dzieciństwie Joanny d’Arc w reżyserii Brunona Dumonta, nowohoryzontowego twórcy – mówi Błażej Grzechnik. Na ścieżce dźwiękowej znalazła się muzyka techno, rap i rock. Seanse w sobotę o godz. 10.15, w poniedziałek o 9.45, wtorek o 16.15, w niedzielę (13 sierpnia) o 10.15.

Nowe Horyzonty: trochę wspomnień


Sobota to dobry dzień, żeby przyjrzeć się retrospektywom. – Wśród nich jest "
Kalyi - czas mroku" Freda Kelemena (w sobotę o 13 i we wtorek o 16) oraz czterogodzinna „Piękna złośnica” Jacquesa Rivette’a – dodaje Błażej Grzechnik. W „Pięknej złośnicy” debiutujący malarz Nicolas marzy o spotkaniu starszego kolegi po fachu, słynnego Édouarda Frenhofera. Dzięki wsparciu pewnego marszanda zostaje wprowadzony wraz ze swoją dziewczyną Marianne do domu mistrza. Artysta prowadzi ich do pracowni i opowiada im o „Pięknej złośnicy”, porzuconym dziesięć lat wcześniej obrazie, do którego pozowała jego żona Liz. Film do zobaczenia w sobotę o godz. 16, w niedzielę 13 sierpnia o godz. 16.30.
"Kalyi.." to apokaliptyczna wizja świata, którym rządzą cierpienie, śmierć i brak nadziei, skłaniając ludzi do wiecznej ucieczki.

Nowe Horyzonty: polskie światowe premiery


W sobotę w programie znalazły się dwa filmy polskie, będące jednocześnie światowymi premierami. To „Syn Królowej Śniegu” Roberta Wichrowskiego, ze świetną rolą Franciszka Pieczki w roli Pana Kazimierza, czytającego baśnie Andersena małemu chłopcu. Początek w sobotę o godz. 13.15 i w niedzielę o godz. 16.15.
Niegdyś oleśniczanka – Anna Jadowska pokaże „Dzikie róże” ze świetną rolą Marty Nieradkiewicz, grającej Ewę, matkę dwójki dzieci, prowadzącej dom samotnie, bo ich ojciec pracuje w Norwegii. W filmie wystąpiła Halina Rasiakówna, znakomita aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu. Projekcje w sobotę o godz. 19.15 i w niedzielę o godz. 13.15. – Miło byłoby zakończyć dzień klasyką – uważa Błażej Grzechnik i poleca „Imperium zmysłów” (w sobotę o godz. 21.45 i 10 sierpnia o godz. 22.30). Nagisa Ôshima opowiada o parze kochanków pogrążających się w seksualnej obsesji.
Projekcje odbywają się we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!