Kobiety kochają róże, ale warto wybrać sezonowe kwiaty, które już pojawiły się w kwiaciarniach.

- Kobiety kochają róże i są one świetne na każdą okazję - mówi pani Dorota z kwiaciarni Paula z podwrocławskiej miejscowości Lutynia. - Na Dzień Kobiet warto jednak wybrać kwiaty sezonowe - tulipany lub hiacynty - radzi kwiaciarka.

Dobrym wyborem będą również piękne kwiaty w doniczkach, które dłużej będą cieszyć oko. Warto zwrócić uwagę na fiołki alpejskie (cyklameny). Bardziej oryginalna będzie gardenia, która wygląda świetnie, a jej kwiaty mogą być białe lub kremowe (w zależności od tego jak dużo światła dostaną).

- W ostatnich latach modne były bardziej egzotyczne kwiaty, przede wszystkim storczyki. Teraz jednak panowie odchodzą od tego i wybierają bardziej tradycyjne kwiatki - mówi pani Dorota. Mimo wszystko storczyki nadal cieszą się popularnością, a by być oryginalnym warto kupić jedną z jego odmian, np. dendrobium.

W Dniu Kobiet najwięcej sprzedaje się kwiatów ciętych, ale te doniczkowe również są wyborem niejednego klienta. Panowie przeważnie kupują bukiety dla swoich żon czy narzeczonych, a dla innych kobiet (przyjaciółek, córek, matek i teściowych) symboliczną jedną różę bądź tulipana.

- Dawniej mężczyźni kupowali całe naręcza kwiatów, którymi obdarowywali nie tylko kobiety ze swojej rodziny, ale również sąsiadki czy znajome - wspomina pani Dorota. - Była to bardzo miła tradycja, ale teraz panowie robią oni o wiele mniejsze zakupy i sprawiają radość tylko kobietom najbliższym swemu sercu - dodaje.

Ile trzeba wydać, by zobaczyć uśmiech na twarzy kobiety? Za pojedynczego kwiatka, takiego jak róża czy tulipan trzeba zapłacić minimum 2 zł. Ciekawe bukiety można kupić za około 30 - 35 zł.

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

tunia (gość)

goździki, tulipany, gerbery i frezje- róże są tak oklepane, że przestały już dawno być dla mnie wyjątkowym kwiatkiem; jak mój facet przyniósłby mi bukiet róż, dostał by w łeb ;P

aaa (gość)

polecam wykonac własny kwiatek :) serwetka+ trochę własnej pracy= coś od siebie, a nie kolejny kupiony, który uschnie zaraz ;)