MŚ 2014 Polska - Wenezuela 3:0 (DUŻO ZDJĘĆ)

Jakub Pęczkowicz
Polska - Wenezuela MŚ 2014 - Polacy pokonali gładko Wenezuelę 3:0. To już drugi mecz Polaków w Hali Ludowej. Polscy siatkarze wygrali dotychczas z Serbią (w Warszawie) i z Australią (we Wrocławiu). Mecz Polska - Wenezuela trwał nieco ponad godzinę i zakończył się zdecydowanym zwycięstwem biało-czerwonych.

We Wrocławiu Polacy rozegrają jeszcze dwa mecze: w sobotę z Kamerunem (20.25) i w niedzielę z Argentyną (16.40). Do kolejnej fazy awansują cztery najlepsze drużyny.

Co tu dużo mówić.... Przeciwnik rozpadł się po pierwszym secie. Polacy rozbili Wenezuelę jak Guillermo Jones łuk brwiowy Denisa Lebiediewa w pierwszej rundzie bokserskiego pojedynku (polecam zobaczyć). W Hali Ludowej rundy były trzy. Nikt chyba nawet się nie spodziewał, że ten pojedynek może potrwać dłużej. Nadal nie tracimy ani jednego seta w trzecim już spotkaniu mistrzostw świata i to jest najważniejsza wiadomość. Polska - Wenezuela 3:0 (25:20, 25:13, 25:14).

Polscy siatkarze z Wenezuelą do tej pory mierzyli się piętnaście razy. Odnieśliśmy trzynaście zwycięstw i tylko dwa razy przegrywaliśmy - w 2001 i 2003 roku.