Miedź Legnica 2 - 3 Arka Gdynia

Mateusz Różański
Miedź Legnica - Arka Gdynia NA ŻYWO
Miedź Legnica - Arka Gdynia NA ŻYWO Tomasz Bolt
Miedź Legnica - Arka Gdynia. Legniczanie, mimo, że zagrali dobry mecz musieli uznać wyższość Arki Gdynia, która w dogrywce okazała się piorunująco skuteczna.

Wszystko rozstrzygnęło się w dogrywce. W 100. min Arkę na prowadzenie wyprowadził Tomasik i Miedź, aby wygrać, musiała strzelić 2 bramki. W 117. min czerwoną kartką za faul poza polem karnym ukarany został bramkarz Andrzej Bledzewski i między słupkami stanął Radosław Bartoszewicz. Chwilę później Aleksander silnym strzałem podwyższył prowadzenie Arki na 3:1, a w kolejnej akcji do bramki Arki trafił z woleja Wołczek i ustalił wynik meczu. Arka wygrała w Legnicy 3:2 i zagra w półfinale.

Taki przebieg miało to spotkanie:

KONIEC SPOTKANIA - Miedź Legnica 2 - 3 Arka Gdynia

119 min - Odpowiada Wołczek. 3:2 dla Arki

118 min - Bramka dla gości. 3:1 dla Arki

116 - Bledzewski fauluje szarżującego napastnika gości. Czerwona kartka. W bramce Miedzi staje Bartoszewicz

110 min - Legniczanie próbują, ale zupełnie bez pomysłu na to jak dostać się pod bramkę rywali

105 min - Koniec pierwszej części dogrywki. Miedź potrzebuje teraz cudu, żeby awansować!

101 min - Szymański uderza i... broni Miszczuk

100 min - Kontra gości, zamieszanie w polu karnym i jest 2:1 dla Arki Gdynia! Strzelcem Piotr Tomasik

92 min - Trwa pierwsza część dogrywki. Przeważa Miedź

KONIEC DRUGIEJ POŁOWY. JEST 1:1. CZAS NA DOGRYWKĘ

90 min - Sędzia dolicza 2 minuty. Legniczanie próbują uderzać, ale bezskutecznie

87 min - Machaj uderza z 20 metrów, ale za lekko

82 min - Rożny dla Miedzi

77 min - Legniczanie nie potrafią sobie wypracować klarownej sytuacji

72 min - Wołczek odważnie uderza zza pola karnego. Rożny

70 min - Szymański znów przed szansą! Uderza jednak prosto w bramkarza!

64 min - Błyskawiczna odpowiedź Arki, ale Aleksander nie trafia w bramkę! Cios za cios

63 min - Szymański myli się o centymetry! To była świetna okazja dla Miedzi!

61 min - Fantastyczna akcja gości, Bledzewski stanął sam na sam z napastnikiem gości i broni, dobitkę z linii wybija Midzierski! Było gorąco!

54 min - Szwoch strzela z rzutu karnego! Jest 1:1

53 min - Bartoszewicz fauluje w polu karnym! Sędzia wskazał na jedenastkę! Szansa dla gości. W Miedzi Zakrzewskiego zastępuje Machaj

49 min - Burkhardt dostał fantastyczne podanie, uderza i...... GOOOOOOOL!!!! 1:0 dla Miedzi!

49 min - Szymański huknął jak z armaty,ale nad bramką!

48 min - Madejski z Wolne, ale radzi sobie obrona gości

46 min - Zaczynamy drugą połowę

KONIEC I POŁOWY. WYNIK 0:0

45 min - Rożny dla Miedzi na koniec I połowy. Cierpka uderza... nad bramką!

45 min - Groźna akcja gości, ale kończy się na rożnym

45 min - Sędzia dolicza 2 minuty

44 min - Szczepaniak do Burkhardta, ale uderzenie za lekkie

44 min - Sporo gry w środku pola, legniczanie ewidentnie postanowili nie tracić bramki w tym spotkaniu i skupili się na obronie

36 min - Szymański pojawia się za "Łobo"

34 - Łobodziński kontuzjowany, schodzi zz murawy utykając na prawą nogę, zaraz ktoś go zastąpi

32 min - Bartoszewicz z 30 metrów... obok bramki

30 min - Kolejne akcje Arki są coraz groźniejsze

28 min - Zasad na głowę Burkhardta... nad bramką

26 min - Kolejny rzut rożny dla gości

25 min - Madejski przekłada piłkę na lewą nogę, uderza... nad bramką

24 min - Rożny dla Arki. Broni Bledzewski

23 min - Łobodziński na głowę Zakrzewskiego, ale Miszczuk broni z największym trudem

18 min - Łobodziński uderza i.... słupek!!!! Próbuje dobijać Zakrzewski, ale był na spalonym!

16 min - Na razie częściej przy piłce goście

14 min - Rożny dla Arki, ale piłka ląduje w rękawicach Bledzewskiego

13 min - Akcja Miedzi, ale podanie Burkhardta za mocne

11 min - Ślusarski pojawia się w miejsce kontuzjowanego da Silvy

9 min - Fantastycznie szarżuje Wołczek, wrzuca, ale Cierpka uderza obok bramki! To była arcytrudna sytuacja

9 min - Podanie do wchodzącego Zasady, nieco za mocne

7 min - Na noszach murawę opuszcza da Silva, z wolne uderza jeden z zawodników Arki... obok bramki!

5 min - Kolejny wolny dla Arki. Bartoszewicz obejrzał żółtą kartkę. Do bramki Miedzi około 30 metrów

2 min - Wolny dla Arki, około 35 metrów do bramki Miedzi. Nic z niego nie wynika

1 min - Pierwszy gwizdek

Piłkarze już na murawie. Miedź na niebiesko, Arka w jednolitych białych strojach.

Piłkarze już szykują się do wyjścia. Pojawiło się również kilkudziesięciu kibiców gości, ale to pewnie nie koniec.

Arka do Legnicy przyjechała w mocno przetrzebionym składzie, ale jeśli ktoś się spodziewa się, że Gdynianie odpuszczą choćby na moment jest w błędzie. Stawką jest półfinał Pucharu Polski. Wynik z Gdyni - 1:1.

Od kilku dni Legnicy nie opuszczały chmury i padał rzęsisty deszcz. Dziś wyszło słońce, za jakieś dwie godziny zapewne jedna z drużyn uzna to za dobry omen. Trybuny powoli się zapełniają. Za 15 minut zaczynamy mecz!

Składy obu drużyn:
Miedź: Bledzewski - Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Bartoszewicz, Cierpka, Burkhardt, Madejski Łobodziński, Zakrzewski.
Arka: Miszczuk - Aleksander, Cichocki, da Silva, Juraszek, Kowalski, Pruchnik, Wojowski, Tomasik, Szwoch, Couto.

30 minut przed pierwszym gwizdkiem zaczniemy relację na żywo z tego spotkania. W przerwie z kolei pojawią się pierwsze zdjęcia z meczu oraz trybun.

– Przed nami bardzo ważny mecz. Wiemy o co gramy, naszym celem jest finał, ale przede wszystkim potrzebujemy wsparcia naszych kibiców! – mówi trener Adam Fedoruk.

Arbitrem wtorkowego meczu Miedzi z Arką będzie 32-letni Łukasz Bednarek z Koszalina. W tym sezonie prowadził już dwa mecze z udziałem Miedzi: wygrany 4:1 z Dolcanem Ząbki i zremisowany 0:0 z GKS Tychy. Średnio pokazuje 4,73 kartki na mecz.

Kasy stadionu we wtorek będą otwarte od godz. 16.00. Bilety można też kupować w Strefie Miedzi (Galeria Piastów) od godz. 10.00 aż do meczu.