Miedź Legnica wygrała dziś na własnym stadionie z zespołem Tura Turek 1:0.

Miedź: 1. Bledzewski, 20. Zasada, 8. Gawlik, 21. Mowlik, 5 Woźniczka, 27. Madejski, 10. Nowacki, 11. Hempel, 7. Garuch, 23. Grzegorzewski, 17. Zieliński
Trener: Bogusław Baniak

Tur: 1. Melon, 5. Łucki, 24. Roszak, 7. Oliveira, 17. Kiełb, 19. Kowalski, 8. Książek, 10. Adamiec, 9. Gląba, 22. Bednarczyk, 20. Dregier
Trener: Wojciech Wąsikiewicz

Sędziowie za kilka minut rozpoczną spotkanie. Trybuny się powoli zapełniają.

Przed meczem na stadionie zorganizowany został festyn z okazji 40-lecia legnickiego klubu. Najlepszym prezentem z tej okazji będzie, chyba dla wszystkich, zwycięstwo Miedzi.

1 min - Sędzia rozpoczyna mecz

1 min - Pierwsza akcja gości, ale od bramki rozpocznie Bledzewski

3 min - Zieliński uderza ale prosto w ręce bramkarza

4 min - Bednarczyk uderzył z dystansu ... ponad bramką Miedzi, na taką postawę legniczan żywiołowo reaguje tren Bogusław Baniak

5 min - Tym razem uderza Madejski, ale piłka mija bramkę

6 min - Rzut rożny dla Miedzi ... wybijają defensorzy gości

8 min - Hempel powstrzymuje akcję rywali Miedzi

10 min - Sporo gry w środku pola. Kibice coraz głośniej dopingują legniczan

12 min - Zawodnicy Tura Turek zamknięci na własnej połowie. Miedź powoli przejmuje inicjatywę

13 min - Nowacki z narożnika ... Mowlik przed szansą ... uderzył nieczysto i piłka minęła słupek

16 min - Madejski przeszedł kilku zawodników gości, dorzucił do Grzegorzewskiego i ... piłka opuściła boisko. Od bramki zacznie Melon

19 min - Zawodnicy gości próbują sił w ataku, ale legniczanie szybko sobie z nimi radzą

20 min - Nowacki mocno uderza po ziemi ... obok bramki

21 min - Obrońca gości wywrócił się przed własnym polem karnym, piłkę przejął Madejski. Mija bramkarza, ale ten zahacza go rękami i piłkarz Miedzi pada na murawę. Niesamowite ! Sędzia pokazuje żółtą kartę zawodnikowi Miedzi. Kibice nie szczędzą ostrych słów pod adresem arbitrów

25 min - Garuch na głowę Zielińskiego .... za wysoko

28 min - Rożny dla gości ... Bledzewski pewnie chwyta piłkę

30 min - Pół godziny gry za nami, a wynik bez zmian. Nadal 0:0.

31 min - Madejski uderza, ale za lekko i wprost w bramkarza

32 min - Zieliński do Grzegorzewskiego, a ten posłał wysoko nad bramką

34 min - Garuch fantastycznie zagrał prostopadłą piłkę do Madejskiego, ale ten stracił ją w pojedynku z obrońcą

35 min - Znakomita sytuacja gości, ale piłka minęła boczny słupek. Obrońcy Miedzi stali jak wmurowani

38 min - Madejski wbiega w pole karne gości, wrzuca ... nic nie będzie z tej akcji. Wybijają obrońcy. Próbuje jeszcze Garuch, ale i on jest powstrzymywany.

39 min - Kolejna akcja legniczan powstrzymana przez gości

40 min - Rożny dla Miedzi ... nadal 0:0

41 min - Nowacki uderza wysoko nad bramką

43 min - Grzegorzewski na spalonym. Trener Baniak wścieka się na swoich piłkarzy przy linii bocznej boiska

45 min - Woźniczka zderzył się Adamcem w środku pola. Piłkarz gości został zniesiony na noszach z boiska i zobaczył jeszcze żółtą kartkę. Sędzia doliczył 2 min do pierwszej połowy.

Do przerwy 0:0. Do usłyszenia za kwadrans.

Zawodnicy wrócili na murawę. Na trybunach jest nawet Piotr Leciejewski, bramkarz norweskiego Brann Bergen

Jedna zmiana w Miedzi. Za Mowlika pojawił się Feciuch

48 min - Rożny dla Miedzi ... obrońcy po raz kolejny wybijają za linię końcową.

49 min - Legniczanie atakują, ale wciąż brak wykończenia

50 min - Grzegorzewski próbował chyba uderzać, ale kompletnie mu to nie wyszło. Piłka w rękach Melona

52 min - Garuch uderza z dwudziestu metrów ... prosto w bramkarza. Kolejne uderzenie legniczan ... poprzeczka.

54 min - Madejski znakomicie na głowę Grzegorzewskiego a ten pewnie umieszcza piłkę w siatce. 1:0 dla Miedzi !!

58 min - Legniczanie nadal atakują

61 min - Goście starają się dostać w pole karne legniczan, jednak defensorzy Miedzi znakomicie sobie z nimi radzą

63 min - Garuch znakomicie do Zielińskiego, ale obrońcy Tura okazali się lepsi

64 min - Znakomita okazja dla Tura, ale Gląda poległ w starciu linią obrony Miedzi

65 min - Gląba sam na sam z bramkarzem Miedzi. Fantastycznie interweniuje Bledzewski i ratuje Miedź przed utratą bramki

67 min - Garuch do Zielińskiego, ten jest sam na sam z Melonem, uderza ... prosto w bramkarza. Nadal 1:0 dla Miedzi

69 min - Rożny dla Miedzi ... piłkę chwyta Melon

69 min - Biel wpada w pole karne Miedzi. Sam na sam z Bledzewskim .... bramkarz gospodarzy znów lepszy. Jak tak dalej pójdzie Bledzewski zostanie bohaterem meczu.

70 min - Z boiska schodzi Garuch, pojawia się za niego Orłowski

72 min - Rzut wolny dla Tura, około 25 metrów do bramki Miedzi ... Dregier uderza, ale Bledzewski lepszy

75 min - Okazja dla Miedzi, ale piłka bezpańsko przelatuje przez całe pole karne gości

76 min - Woźniczka uderza ... obok słupka

77 min - Okazja Orłowskiego, ale ten uderzył niecelnie

77 min - Zmiana w drużynie gości. Pojawia się Witczak za Gląbę

83 min - Hempel fauluje z lewej strony boiska. Okazja dla gości

84 min - Za Grzegorzewskiego wchodzi Kajca

88 min - Feciuch faulowany w środku pola. Przez chwilę Miedź będzie grała w osłabieniu

Sędziowie doliczyli 4 minuty do drugiej połowy

90 min - Za Zielińskiego pojawia się Paszliński

KONIEC MECZU. MIEDŹ LEGNICA 1:0 TUR TUREK