Medalowe żniwa dla zawodników UKS Orka Lubań

HAK
Użyczone
Bardzo dobrze spisała się reprezentacja UKS Orka Lubań podczas Otwartych Mistrzostw Dolnośląskiego OZP w pływaniu. Ekipa trenera Adama Musiała zdobyła w sumie 16 medali.

Rywalizacja na mierzącym 50 metrów basenie miała miejsce we Wrocławiu odbyła się w dniach 7-8 czerwca. Pływacy z Lubania chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i ta sztuka w pełni im się udała. Pierwszego dnia pływackich zmagań Olga Przybysz zdobyła dwa srebrne medale w wyścigach na 50 i 200 metrów stylem klasycznym. Maja Trefler wywalczyła dwa złote krążki oraz brązowy (200m st. klasycznym, i 100m st. motylkowym oraz brąz na 50m klasykiem). Ponadto Rafał Kusto, który przyjechał na mistrzostwa ze Stanów Zjednoczonych zdobył dwa złote medale (50 i 200m klasykiem), Kamil Wróblewski złoto na 100m st. motylkowym oraz Jakub Cepuchowicz srebro na 200m st. grzbietowym. Ponadto sztafeta w składzie J. Cepuchowicz , R. Kusto, K. Wróblewski i R. Puzio wywalczyła złoto w sztafecie 4x100m st. zmiennym.

Równie dobrze zawodnikom Orki poszło podczas drugiego dnia rywalizacji. Dwa srebra zdobył Kamil Wróblewski (50m st. motylkowym, 200m st. zmiennym), Rafał Kusto wywalczył złoto na 100m klasykiem, Jakub Cepuchowicz dwa srebra na 50 i 100m st. grzbietowym, a Radosław Puzio srebro na 50m st. motylkowym.

W sumie reprezentanci klubu z Lubania zdobyli 16 medali. W klasyfikacji drużynowej wśród seniorów Uczniowski Klub Sportowy Orka zajął trzecie miejsce, a wśród juniorów oraz juniorów młodszych piątą lokatę. Jak podkreśla trener Adam Musiał osiągnięte rezultaty to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Rywalizacja będzie odbywała się w trzech miastach - Oświęcimiu (5-7 lipca - do lat 15), Olsztynie (5-7 lipca - do lat 14) oraz Lublinie (10-12 lipca - do lat 16).

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?