Lekkoatleci wrócili do Głogowa z medalami [ZDJĘCIA]

Kacper Chudzik
W niemieckim Cottbus zorganizowano lekkoatletyczne zawody, na których starcie stanęli zawodnicy z Polski, Czech i Niemiec. Nie zabrakło tam również lekkoatletów z Głogowa.

Zawodnicy lekkoatletycznej sekcji Piasta Głogów uzyskali na zawodach dobre wyniki i przywieźli sporo medali.

– Rewelacyjną formę ponownie potwierdził Jarosław Wożniak w kategorii dzieci wygrywając bieg na 50 metrów ze świetnym wynikiem 7,54 sekund i bieg na 60 metrów przez płotki, z wynikiem 11,06 sekund. Srebrny medal wywalczył w skoku w dal, osiągając wynik 4,31 metra – mówi Tadeusz Karpowicz, trener Piasta..

Brązowe medale zdobyli: Oskar Sawicki w najmłodszej kategorii w biegu na 50 m – 8,10 s oraz płotkarze w biegu na 60 m Filip Lange – 12,42 s i wśród juniorów Szymon Cieślak – 9,44 s. Medal wywalczyła też Michaela Wiśniewska w biegu na 800 m – 2:46,56 s. Krzysztof Paliga zdobył natomiast srebro na 800 metrów (2:16,95 s).