Legnica: Konfeks przegrał z Kuźnią Jawor (ZDJĘCIA)

Piotr krzyżanowski, Marcin Romanowski
Piotr krzyżanowski
W meczu z Kuźnią Jawor przegrali 1 : 2

Zanim czwartoligowi piłkarze nożni Konfeksu Legnica udali się do kościołów, aby poświęcić pokarmy, czekała ich ligowa potyczka z Kuźnią Jawor. Świąt nie rozpoczną w dobrych nastrojach, bowiem ulegli 1:2. Z przebiegu meczu najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis. Zabrakło jednak szczęścia. Zabrakło również zimnej krwi. Z drugiej strony kibice Konfeksu doskonale wiedzą, że zawodnicy prowadzeni przez Andrzeja Kisiela na wiosnę grają po prostu słabo. Nie jest to dziwne w obliczu osłabień jakie odnotował legnicki klub.

Mecz rozpoczął się nieoczekiwanie od frontalnych ataków gości z Jawora. Może to dziwić, bowiem zdecydowanym faworytem tej konfrontacji był wyżej notowany Konfeks. Już w 12 minucie mogło być 1 do 0 dla Kuźni. Fatalny błąd popełnił bramkarz miejscowych – Wójcik. Wypuścił piłkę z rąk zaś nadbiegający Majewski nie skorzystał z takiego prezentu. Zresztą piłkę z linii bramkowej wybił Andrzejewski.

Na pierwszego gola Kuźni w tym meczu nie trzeba było jednak długo czekać. W 21 minucie młody arbiter z Wrocławia, Sebastian Tarnowski z sobie tylko znanych powodów podyktował rzut karny dla gości. Zamienił go na gola doświadczony Zbigniew Wójcik. Wójcik pokonał zatem Wójcika. Tyle tylko, że obaj stali po przeciwnych stronach... "barykady". Futboliści Konfeksu nie otrząsnęli się po utracie gola, kiedy zrobiło się... 2 do 0.W 24 minucie Kalinowski sprytnym strzałem przelobował bramkarza z Legnicy. To podziałało na gospodarzy motywująco. Jeszcze przed przerwą silnie główkował Kociszewski. Doskonale interweniował jednak Rzepa. Chwilę później w słupek trafił Czuchnicki.

Po zmianie stron Konfeks praktycznie zdominował rywala. Piłkarzy Andrzeja Kisiela było jednak stac tylko na zdobycie kontaktowego gola. W 52 minucie Stryński lobem wpakował piłkę do bramki "statystującego" Rzepy.

Konfeks nieoczekiwanie więc przegrał z Kuźnią, która walczy o utrzymanie w 4 lidze. Tym samym jest to już piąte spotkanie bez zwycięstwa Konfeksu.

Konfeks Legnica – Kuźnia Jawor 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Z. Wójcik (21 min.), 0:2 Kalinowski (23 min.), 1:2 Stryński (52 min.).
Żółte kartki: W. Górski, Kociszewski (Konfeks) i Danaj, Ziomek, Serweciński (Kuźnia)

Konfeks: Wojcik – Pazio, Andrzejewski, F.Górski (46 min. - Serenda), Czuchnicki (80 min. - Lefek), W.Górski, Wilczyński, Kaczmarek, Ławkiel, Kociszewski.

Kuźnia: Rzepa, Kruczek, Z.Wójcik, Fartuszyński (81 min. - Danaj), Ziomek, Kurzelewski, Fitas (70 min. - Skulski), Krupczak, Rajczykiewicz, Kalinowski, Majewski (65 - Serweciński).

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)