Koszykówka. Ślęza - MKS 67:56. Świetna inauguracja sezonu we Wrocławiu

Rafał Bajko
Katarzyna Krężel (w środku), lepszego debiutu w Ślęzie nie mogła sobie wymarzyć
Katarzyna Krężel (w środku), lepszego debiutu w Ślęzie nie mogła sobie wymarzyć Ślęza Wrocław - facebook.com
Cóż to był za mecz! Ślęza Wrocław pokonała w 1. kolejce Tauron Basket Ligi Kobiet MKS Polkowice 67:56. Najlepszą zawodniczką spotkania została Katarzyna Krężel, zdobywczyni 25 pkt.

Jak przystało na prawdziwe derby regionu, emocji i nerwów w hali AWF nie brakowało od samego początku. Pierwsza kwarta obfitowała w wiele podkoszowych pojedynków, w których brylowała kapitan MKS-u Agnieszka Majewska. To właśnie doświadczona skrzydłowa była w pierwszej połowie najlepszą zawodniczką polkowiczanek. W Ślęzie podobać się mogła szczególnie reprezentantka Polski Katarzyna Krężel, która kilkakrotnie dziurawiła kosz rywalek rzutami z dystansu.

Na przerwę z minimalną przewagą schodziły podopieczne Wojciecha Downara-Zapolskiego. Kiedy na początku trzeciej kwarty kilkoma świetnymi akcjami popisała się Nicole Michael, MKS wygrywał już 38:30. Wrocławianki przez długi fragment tej odsłony ograniczały się do rzutów z dystansu, w czym brylowała oczywiście Krężel. Wraz z upływem czasu, Ślęza mozolnie odrabiała straty, a do skutecznej gry włączyła się środkowa Chay Shegog. Po kilku jej udanych akcjach ekipa Algirdasa Paulauskasa wyszła na prowadzenie 46:44. Polkowiczanki zaskoczone dobrą obroną gospodyń, kompletnie się pogubiły, w związku z czym, po 30 minutach na tablicy wyników widniało 50:44 dla Ślęzy.

Pierwsze fragmenty ostatniej odsłony można określić jako koncert gry wrocławianek. Gospodynie wzmocniły obronę, punktowały z dystansu, dzięki czemu ich zaliczka urosła do kilkunastu oczek. MKS zdołał jeszcze co prawda odrobić nieco straty, ale Ślęza nie dała już sobie wydrzeć zwycięstwa. Bohaterką i absolutną postacią numer jeden całego spotkania była Krężel. Nowa zawodniczka najstarszego klubu sportowego we Wrocławiu trafiła w sobotę aż siedem "trójek"!

- Swój dorobek zawdzięczam koleżankom, które znajdowały mnie na dogodnych pozycjach. Strasznie się cieszę z tego triumfu na inaugurację. Myślę, że wygrałyśmy głównie dzięki skutecznej obronie - powiedziała skromnie po meczu reprezentantka Polski.

- Sądzę, że w czwartej kwarcie zabrakło nam sił. Ślęza już w trzeciej odsłonie wyszła do nas bardzo agresywnie, przez co zgubiłyśmy trochę piłek. Gospodynie wypracowały sobie wtedy solidną zaliczkę, dzięki której uciekły nam już na zbyt duży dystans - skomentowała porażkę swojego zespołu, skrzydłowa MKS-u, Majewska.

Tauron Basket Liga Kobiet

Ślęza Wrocław - MKS Polkowice 67:56 (16:10, 14:22, 20:12, 17:12)
Ślęza: Krężel 25 (7x3), Shegog 12, Zoll 6, Linkieviciene 4, Czarnecka 3 (1) - Śnieżek 8, Mistygacz 5, Leciejewska 4, Sulciute.
MKS: Majewska 14, Michael 14, Stankiewicz 8 (2x3), Bojović 6, Kaczmarska 2 - Gala 6 (1), McKenith 6, Nowacka, Bucyk, Schmidt.

Pozostałe wyniki 1. kolejki: Wisła Can-Pack Kraków - Basket Gdynia 84:49 (23:14, 16:13, 28:11, 17:11), JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń 57:53 (13:11, 18:12, 17:19, 9:11). Niedziela: KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Pszczółka AZS UMCS Lublin (godz. 17), Artego Bydgoszcz - MUKS Poznań (godz. 18), Widzew Łódź - MKK Siedlce (godz. 18).