Klasa okręgowa: Wiwa lepsza w derbach, Widawa znów ograna

Adam Besz
Najciekawiej zapowiadające się spotkanie w minionej kolejce z udziałem naszych drużyn to derbowy pojedynek między Pogonią Oleśnica, a Wiwą Goszcz. Emocji i bramek nie zabrakło, z wygranej cieszyli się goszczanie kolei zawodnicy Widawy Bierutów mogą nie pamiętać, co to radość, bo znów doznali porażki.

W spotkanie rozgrywane na Stadionie Miejskim w Oleśnicy lepiej weszli jego gospodarze, bo po kwadransie był oleśnicka Pogoń była na prowadzeniu. Po rzucie wolnym Karol Siódmiak najlepiej odnalazł się w polu karnym Wiwy i głową pokonał Kacpra Rogalę. W kolejnych minutach bramki zdobywała już tylko drużyna z Goszcza. W 39 minucie był remis. W szesnastce Pogoni rywala w nieprzepisowy sposób zatrzymał Kacper Korcik i sędzia wskazał na „wapno”. Z jedenastu metrów nie pomylił się Filip Szczypkowski- był zawodnik Pogoni. Przy remisowym rezultacie obie ekipy schodziły na regulaminową przerwę.

Po zmianie stron do ataku ruszyli podopieczni Marcina Jurasika. Klarowną sytuację miał Piotr Uznański, ale poślizgnął się i nic z tego nie było. Groźny strzał oddał Michał Hałapacz, lecz w tej akcji Pogoń też nie miała szczęścia, bo piłka trafiła tylko w słupek. Na dziewięć minut przed końcem meczu fatalny błąd popełnił Mateusz Salamaga. Golkiper MKS-u faulował w polu karnym Piotra Kotwę i znów Wiwa miała rzut karny. Ponownie na listę strzelców wpisał się Szczypkowski i tym samym zespół pod wodzą Józefa Klepaka zgarnął komplet punktów. W tabeli Pogoń jest na siódmym miejscu, mając 46 punktów, a kolejnym rywalem będzie Kolektyw Radwanice. Natomiast zespół z Goszcza to trzecia siła, a w swoim dorobku ma 57 „oczek”, o punkt mniej od wicelidera z Oławy i dwa od lidera z Brzeziny. W kolejnej kolejce zmierzy się z Czarnymi Jelcz-Laskowice.

Pogoń: Salamaga – Uznański(74’ Smyrski), Miodek(74’ Kopek), A.Ciszewski(82’ Warzecha), M.Ciszewski, Graf, Hałapacz, Korcik, Siódmiak, Strójwąs, Świerczyński(85’ Sikora).

A-klasa coraz bardziej wita
Runda wiosenna w wykonaniu bierutowskiej Widawy to jedna wielka porażka. Chociaż w niej porażek doznali już dwanaście, na trzynaście rozegranych meczów… Ta trzynasta to przegrana w minioną niedzielę 1:4 z Parasolem Wrocław. Honor bierutowian uratował Szczepan Wróblewski. Do końca rozgrywek zostały dwie kolejki, w nadchodzącej podopieczni Grzegorza Maligi będą rywalizowali na własnym boisku z GKS-em Kobierzyce. Ostatnie szanse na zgarnięcie punktów i pozostanie w klasie okręgowej.

Widawa: S.Maliga – Grzelak(63’ Rachwał), Świątek, Bezak, Wróblewski, Walendzik, Szczypkowski(46’ Zięba), Skura(74’ Chirowski), Nowak, Magiera(77’ D.Maliga), Ćwiek.