W miejscu dworca PKS trwa budowa galerii handlowej Wroclavia. Konstrukcja jest już postawiona w kilkudziesięciu procentach. Zza płotu otaczającego budowę widać piierwsze piętro. Od strony ul. Borowskiej powstaje główna część galerii handlowej, z kolei od strony ul. Joannitów – nowego dworca PKS.

Na budowie galerii Wroclavia obecnie trwają prace przy stawianiu żelbetowej konstrukcji. Powstają kolejne piętra galerii, klatki schodowe, pomieszczenia biurowe. Biura znajdą się od strony ul. Suchej. Główne wejścia zlokalizowane będą przy dębie "Podróżnik" (róg Borowskiej i Suchej), na rogu Dyrekcyjnej i Borowskiej, a także przy Suchej naprzeciw wejścia do dworca PKP (tędy najszybciej dotrzemy do dworca autobusowego).

Przebudowane zostaną ulice Dyrekcyjna, Joannitów, częściowo Sucha i Borowska. Z Dyrekcyjnej zniknie torowisko (używane tylko awaryjnie). Docelowo ul. Sucha ma się stać ulicą o uspokojonym ruchu, gdzie wjadą jedynie autobusy, taksówki.

W galerii Wroclavia znajdziemy m.in. następujące sklepy: Tallinder, Reserved, Mohito, House, Cropp, Sinsay, Zara, Zara Home, Pull & Bear, Bershka, Oysho, Massimo Dutti, Stadivarius, H&M (sklep flagowy), New Look, Rossman, Hebe, Carrefour, Biedronka. W obiekcie znajdzie się również dwadzieścia różnych restauracji, dwudziestosalowe kino Cinema City z salami VIP i pierwszą we Wrocławiu salą z technologią IMAX.

Nowa galeria to 220 mln euro inwestycji, czyli około 880 mln zł, 64 tys. mkw. powierzchni najmu, 2 300 miejsc parkingowych, 1 500 miejsc pracy, 20 sal kinowych w tym IMAX, 7 tys. mkw biur przy ul. Suchej, 200 sklepów. Inwestor, Unibail-Rodamco ma zamiar ściągnąć do nowej galerii 13 mln klientów rocznie.

Biznes

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gienek (gość)

dokładnie , 38 tys galerii w tym wro , a sa przeciez arkady i dominikanska w odleglosci 10min od PKP ,no ale ta bedzie minute od... Mogli zrobic normalny dworzec na wypasie + pare sklepów i skonczyliby w pół roku

abcd (gość)

fajnie ze 1500 miejsc pracy, ale czy wroclaw naprawde potrzebuje kolejnej galerii handlowej? To niejest mdiolan, Londyn czy ny gdzi eludzie przjezdzaja na zakupy.... zreszta w kazdej galerii jest to samo. Zeby to miejsc enie powtorzylo losu Sky Tower.....