(© kpp oława)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sąd Rejonowy w Oławie zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy tymczasowego aresztu wobec 19-letniego mieszkańca Wrocławia, który 18 sierpnia usiłował zabić siekierą 15-letnią mieszkankę Miłoszyć (gm. Jelcz-laskowice). Za popełnione przestępstwo grozi mu od 8 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

W sobotę 18 sierpnia około południa oławska policja została powiadomiona przez pogotowie ratunkowe i mieszkańców Miłoszyc o zaatakowaniu siekierą 16-letniej dziewczyny przez nieznanego sprawcę. Dzięki zdecydowanej postawie świadków zdarzenia sprawca po krótkim pościgu został ujęty przez mieszkańców Miłoszyć, a następnie zatrzymany przez policję. Okazało się, że to 19-letni mieszkaniec Wrocławia, znany poszkodowanej. Zaatakował ją siekierą w niedalekiej odległości od jej domu. Zadał jej kilka ciosów w głowę i ramię, a każdy z nich mógł być śmiertelny.

- Nastolatkę przewieziono do szpitala, pozostaje tam na leczeniu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi oławska prokuratura - informuje nadkom. Alicja Jędo, oficer prasowy oławskiej policji.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!