W 2016 roku otwartych zostanie wiele wyczekiwanych inwestycji. Wśród nich przodują projekty drogowe. Otwarte zostanie również jedno z największych w kraju centrów handlowych oraz Muzeum II wojny światowej. Zobacz, co zmieni się w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Kliknij w zdjęcie, aby przejść dalej.


Wiadomości

Komentarze (70)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

shark (gość) (Czesuaf)

Napisałem dość wyrażnie, że projekt to jedno a w jego realizacji mogą być różnice. Przykład : stadion narodowy wg projektu miał kosztować ok. 1 mld zł. - kosztował 2,2 mld. o dodatkowych kosztach np. budowy autostrad nie wspominając, a przecież też ktoś te koszty liczył wcześniej i jak było widać się przeliczył. Co do odszkodowania na termy to cofnięcie tej dotacji przez poprzedni rząd było niezgodne z prawem, tym bardziej iż wynikała ona z wniosku akceptowanego przez Unię Europejską, która tą inwestycję dotowała. Nieprzemyślany krok poprzedniego rządu sprawił, że unijna dotacja przepadła, a teraz z kolei państwo musi zwrócić zarówno własny wkład /dotacja/ jak również tą część dotacji którą miała sfinansować UE. Na koniec ; który to rząd realizował wszystkie swoje plany zgodnie z wcześniej ustalonymi kosztorysami? P.S: nie jestem fanatykiem PIS-u ani nikogo, po prostu wiem jak w życiu mają się plany do ich realizacji.

grrr (gość)

ci sa ca przeciw 500+ to zwykli zdrajcy kraju sprzedawczyk iz po i nowoczesnej i tyle POlska za PO byla w szarej d.e na samym koncu europy w praktycznie kazdym kraju ue jest pomoc dla ludzi zwlaszcza dla rodzicow od dawien dawna tam dawaja kase dla rodzicow za to ze maja dzieci i to o iwele wieksza kasiore, ale wy ekonomisic z po i swetru widzicie tylko bogaczy, a nie macie POjecia o ekonomi wlasnie ta kasa na dzieci o wiele szybciej wroci do panstwa niz wam sie wydaje i takie jak to mowicie rozdawanie kasy ludziom przez panstwo jest NJALEPSZA inwestycja w panstwo!

Czesuaf (gość) (mloda)

Zobaczymy w takim razie jak będziesz młoda śpiewać, jak w przyszłości zapragniesz dziecka, a okaże się że nie możesz, a jedyną szansą na jego urodzenie będzie in-vitro. Może masz na tyle kasy, że za każde zapłodnienie będziesz łóżyć po naście tyś.zł ale weź pod uwagę ze jesteś w tym wypadku jedynie odsetkiem naszego społeczeństwa. Chyba, że sąd lub miłościwie panujący biznesmen dyrektor ci je sfinansuje. W RAMACH odszkodowania...
Myślenie nie jest widocznie twoja mocną stroną...pustaczku idź proszę, odrób prace domową.

mloda (gość) (Czesuaf)

nalezy zlikwidowac finansowanie INVITRo z buzdetu panstwa, skoro nie ma pieniedzy na dzieci juz zyjace, nie ma na chore dzieci to sie pytam Z JAKIEJ paki PO dal okase na invitro czyli na dopiero majace powstac dzieci?????? in vitro tak ale z wlasnej kieszeni a 26 milionow na termy w torunia ZARZĄDZIŁ SĄD! w ramach odszkodowania wiec nie bredz glupcze

Czesuaf (gość) (shark)

A teraz do rzeczy... To ty sinek napisałeś, że obecna premier jest kłamcą. Ja jedynie zadałem pytanie kto, a ty wzorowo i stuprocentowo celnie na nie odpowiedziałeś. Może i Ty jesteś na tyle słaby, żeby ktoś (wiadomo kto) robi ci wodę z mózgu, ja niestety (dla ciebie) nie. Dla mnie jeśli ktoś oficjalnie mówi "500na KAŻDE..." to znaczy, że na każde, jeśli dla ciebie nie, to znaczy, że nie znasz w 100% znaczenia podstawowych słów języka polskiego, wiec trudno mi będzie z tobą polemizować.
Nie utożsamiaj mnie proszę z PO, gdyż nie mam nic wspólnego z tym czymś, nawet na to nie głosowałem i gardze ich występkami tak samo jak ty. Piszesz, że twoi wybrańcy przed wyborami nie wiedzieli jaki jest stan finansów państwa, a ja niejednokrotnie wtedy słyszałem, że mają na to wszystko, pieniądze, wiedza ile i skąd, na co mogą przeznaczyć. Podawali nawet przybliżone liczby. Teraz okazuje się, że finansów wystarczy dla tych "wybrańców" na razie na rok 2016, a co będzie później to jedna wielka niewiadoma.
Odpowiedź mi proszę teraz na jedno pytanie: Czy uważasz, że 26mln zł przekazane w formie odszkodowania na termy dla głównego prowodera "wielkiej mobilizacji" nie wystarczyłoby na dla tych nie ujętych w programie najmłodszych obywateli naszej Rzeczpospolitej???

Czesuaf (gość) (shark)

22 lutego 2029 pomiędzy 18 a 19 będę siedział przed tv, sączył browarka i oglądał program historyczny pt.
"jak w cztery lata zrujnować kraj"

michalina

W obliczu wielu chorób i starzejącego się społeczeństwa - kolejna inicjatywa - inwestycja jest godna finansowania...www.rynekseniora.pl/inwestycje/107/rozpoczecie_budowy_hospicjum_w_sosnowcu_juz_blisko,4597.html
W Sosnowcu starą szkołę przebudują na placówkę hospicyjną...

Piotrek 762 (gość)

Tych 400-paru geniuszy w sejmie i 100 w senacie zainwestuje na pewno w siebie i swoje rodzinki. A reszta inwestycji,jak przez ostatnie zaklamane z każdej strony politycznej 25 lat,jakoś to będzie.

smutna (gość)

Ja uważam ,że wszystkie partie i wszyscy politycy,którzy od 25 lat rządzili i rządzą tą biedną Polską , są siebie warci.Czyli bardzo delikatnie rzecz ujmując to dno i wodorosty.Zaraz przekręty, kolesiostwo ,chory klucz partyjny ,malwersacje , różnego rodzaju obsesje,ustawianie przetargów,oj długo by tak wymieniać, konsekwencją tych beznadziejnych poczynań jest to ,że ludziom żyje się z roku na rok coraz ciężej[ile jest samobójstw ekonomicznych!!!!!!!!!!!!],aż strach pomyśleć.POLSKA to taki piękny kraj ,[brzmi tak dumnie]terytorialnie .........morze.......góry ............ cudowne krajobrazy............aż serce rośnie.
Cóż z tego skoro od tylu lat mamy takiego strasznego pecha do włodarzy.Co jedni to 'lepsi artyści' i jeszcze raz podkreślę ONI WSZYSCY OD 25 LAT zrujnowali nam Ojczyznę...........POZOSTAŁ TYLKO WSZECHOGARNIAJĄCY ŻAL..................

shark (gość) (Czesuaf)

Piszesz o obecnej premier, że jest kłamcą bo obiecywała 500 zł na każde dziecko /w kampanii przedwyborczej/ co zresztą mówią wszyscy politycy opozycji, którzy jak widać skutecznie zrobili ci /i nie tylko tobie/ WODĘ Z MÓZGU. Jest rzeczą oczywistą że projekty o których się mówi w kampanii przedwyborczej w trakcie przygotowania ich ostatecznej wersji mogą ulegać korekcie z uwagi na potrzebę ich dostosowania do rzeczywistej sytuacji państwa /również finansowej/. Na etapie kampanii przedwyborczej tylko aktualny rząd a nie opozycja zna szczegóły stanu państwa w tym przede wszystkim stan finansów. Ty jesteś zapewne geniuszem, który nigdy nie korygował swoich planów ba, zapewne wiesz już na 100% co będziesz robił 22 lutego 2029 roku między godziną 18 a 19!

Marek (gość) (Marek)

acha chodziło mi o to ze wy z PO zawsze uważaliscie ze wy (solidaruchy, po, sld, psl, nowoczesna) macie się pławic w luksusie a reszta ma być waszymi robolami, chłopami pańszczyźnianymi i nasza pensja ma starczyć tylko na jedzenie i opłatę dachu nad głową taka wasza równość i sprawiedliwość, wiele razy zresztą wasi POlitycy wprost nie wypowiadali POgardliwie dla pozostałej części społeczeństwa niebędącej w UKLADZIE, ostatni przyklad to POpis odchodzącego komorowskiego który wprost zarzucił ze jesteśmy my i wy i kto tu dzieli społeczeństwo? na pewno nie pis tylko platfusy, a teraz przebił ich 10 razy petru który chce obalić legalnie wybrany rząd. N o i twój piękny post drogi "janush" (to zydowskie imie?) wyborcy pis to wg was nieudacznicy zyciowi pieknie coz za TOLERANCJA i POstepowosc brawo.

Marek (gość) (janush)

"sprawiedliwie to nie oznacza równo" dokładnie tak twierdzi mój wujek - "biznesmen" POwiezial mi kiedyś ze my (czyli ja i rodzina, mieszkańcy blokowiska) to żyjemy "inaczej" i nie POtrzebujemy takich pieniędzy, oni (czyli jego rodzina) są przyzwyczajeni do bogactwa i żyją "inaczej" a to inaczej miało oznaczać, od zawsze najlepsze żarcie, ciuchy, wczasy kilka razy w roku, zatrzymywanie sie oczywiście w hotelach nie na kwaterach, kilka samochodów oczywiście wszystko w leasingu, itp oczywiście jest zażartym wyborca PO, teraz chyba nowoczesnej, a jak doszedł do bogactwa? oczywiście w prl byl w pzpr, oczywiście jakimś cudem nagle po 90 roku zostal DYREKTOREM w fabryce przejętej za grosze, dziękuje dalej sami wiecie