Dawid i Jakub są już małżeństwem! [ZDJĘCIA]. Tydzień temu zapowiadaliśmy, że Dawid i Jakub wezmą ślub. I co? Udało się! Zobaczcie zdjęcia z tej niezwykłej uroczystości, która odbyła się w Portugalii!

Dawid i Jakub są już małżeństwem! [ZDJĘCIA]Dawid Mycek pochodzi z Lubina. Młodość spędził w murach Technikum Górnictwa Rud. Dziś wraz ze swoim partnerem Jakubem Kwiecińskim są najpopularniejszą parą środowisk LGBT, do którego należą osoby określające siebie jako mniejszości seksualne.

- Ślub wzięliśmy w piątek 9 czerwca na Maderze w miasteczku Ponta do Sol, co w tłumaczeniu oznacza Przylądek Słońca. Ceremonia odbyła się na klifie z widokiem na Ocean. Wraz z nami do Portugalii poleciało 20 gości – rodzina i najbliżsi znajomi. Gdybyśmy mogli zawrzeć ślub w Polsce moglibyśmy te chwile dzielić z większą liczbą osób, a tak musieliśmy się ograniczyć do najbliższych. Szczególnie żałowaliśmy, że ze względu na uciążliwą podróż nie mogliśmy wziąć z nami naszych babć i dziadków. I tego, że nie było ich z nami najbardziej żałujemy - mówią panowie.

Dawid i Jakub starali się dwa lata o to, żeby móc powiedzieć sobie "tak".

- Najpierw Portugalia nam odmówiła z braku wymaganych dokumentów. Od tej decyzji odwołaliśmy się przedstawiając w uzasadnieniu skalę homofobii w Polsce na naszym przykładzie. Dopiero wtedy kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Funchal wydał zgodę na ślub. Można zatem powiedzieć, że ślub zawdzięczamy naszym hejterom - dodaje Jakub.

- Przed samym ślubem opublikowaliśmy video „Tribute to George Michael”, w którym wraz z 50 innymi osobami ze środowiska LGBT upominamy się o wprowadzenie w Polsce związków partnerskich lub małżeństw dla osób tej samej płci. Klip odbił się szerokim echem – mówiła o nim brytyjska stacja BBC, niemiecka ARD, a prestiżowy „Huffington Post” napisał, że George Michael byłby dumny z takiego wykorzystania jego utworów - dodają panowie.


źródło: Youtube.pl/Jakub & Dawid

Dawid i Jakub są już małżeństwem! [ZDJĘCIA]


Wiadomości

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!