Dolnośląskie lasy pełne grzybów - sprawdź, gdzie ich szukać (MAPY)

Pora jest już odpowiednia - czas wyruszyć na grzyby. Dolnośląscy leśnicy podpowiedzieli nam, gdzie ich szukać. Sprawdź mapki i ruszaj na grzybobranie!

1/8
Tomasz Frączek

Mapka powstała we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych we Wrocławiu. Szefowie sześciu nadleśnictw zdradzili nam, w których lasach każdej jesieni jest najwięcej grzybów

Pstryknij grzyba i weź udział w zabawie!

W Nadleśnictwie Pieńsk miejsca atrakcyjne dla grzybiarzy to rejon pomiędzy miejscowością Pieńsk a wsią Jagodzin. Najbardziej dogodnym miejscem do zatrzymania się jest miejscowość Bielawa Dolna oraz parking na trasie Pieńsk - Ruszów, przy wieży przeciwpożarowej, a także Zielonka znajdująca się od strony południowo-wschodniej regionu. Teren południowy to zróżnicowany obszar leśny, położony na ponad 500 kompleksach leśnych. Rejonem, gdzie można zatrzymać się, jest parking zlokalizowany na trasie Zgorzelec - Lubań, w okolicy miejscowości Białogórze, przy cmentarzysku kurhanowym.

Grzyby na terenie Nadleśnictwa Węgliniec można zbierać w okolicach miejscowości: Węgliniec, Stary Węgliniec, Czerna, Zagajnik, Ołobok, Tomisław i Osiecznica. Postoje: jeden przy wyjeździe ze Starego Węglińca w kierunku Żagania i w Osiecznicy, przy trasie na Zebrzydową.

Nadleśnictwo Bolesławiec. Grzyby można znaleźć najszybciej w lasach wokół miejscowości: Kliczków, Brzeźnik, Krępnica. Postoje: Kliczków przy drodze nr 350 Bolesławiec - Osiecznica, oraz w Brzeźniku, przy drodze nr 297, Bolesławiec - Zgorzelec.

Na terenie Nadleśnictwa Świętoszów najlepszymi miejscami do grzybobrania są okolice miejscowości: Parowa, Przejęsław i Ławszowa.
∨ Czytaj dalej

Przy głównych drogach, między Osiecznicą a Parową oraz między Osiecznicą a Świętoszowem, istnieje kilka miejsc postoju pojazdów. - Prosimy o ostrożność na terenie byłego poligonu wojskowego, a także o nieprzekraczanie granicy czynnego poligonu wojskowego w Świętoszowie, na którym odbywają się regularne ćwiczenia wojsk, także z użyciem ostrej amunicji - ostrzega Wojciech Moskaluk, nadleśniczy ze Świętoszowa.

Nadleśnictwo Przemków. Grzybów można szukać w lasach wokół miejscowości: Biernatów, Wilkocin, Piotrowice i Ostaszów. Postoje: parking leśny przy trasie Chocianów - Przemków i przy zajeździe w Piotrowicach oraz przy gospodarstwie agroturystycznym w Ostaszowie.

Nadleśnictwo Chocianów.
Grzybowe lasy to te w okolicach miejscowości Trzebień oraz Stara Oleszna (dawne tereny poligonowe). Jest tam pięć miejsc postoju zlokalizowanych pomiędzy miejscowościami Golnice i Stara Oleszna, na trasie relacji Bolesławiec - Szprotawa (dwa miejsca pomiędzy wiaduktem nad autostradą A4 a miejscowością Trzebień, dwa w okolicach miejscowości Trzebień oraz jeden w okolicach stacji paliw za miejscowością Trzebień, w kierunku Starej Olesznej). Miejsca postoju są oznaczone, a na niektórych umieszczono tablice dydaktyczne, które mniej wprawnym amatorom grzybów pomogą w odróżnianiu grzybów jadalnych od trujących.
strona: 1 z 4 następna strona »
Bogumiła Nehrebecka Bogumiła Nehrebecka
źródło: Naszemiasto.pl

Więcej na temat

Komentarze (6)

avatar
avatar
halucynogen (gość)

piekne kolory jesieni, dobra pogoda i psylocybki gwarantujace odpowiednio uduchowiona atmosfere - Czego chciec wiecej? Ohm.....

avatar
Robert (gość)

Wczoraj byłem w okolicach Gruszeczki koło Sułowa. Grzybiarzy było bardzo dużo. Chociaż noce są zimne to grzybów sporo. Osobiście miałem 4-5 kg podgrzybków, ale widziałem ludzi z pełnymi koszami grzybów.

Wybierz kategorię