Wrocław: Kolejka linowa połączy dwa brzegi Odry

Dwa brzegi Odry połączy we Wrocławiu kolejka linowa! List intencyjny w tej sprawie podpisali dziś prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i rektor Politechniki Wrocławskiej Tadeusz Więckowski.

1/4
Plany zakładają, że nowa przeprawa umożliwi transport do 370 osób na godzinę w każdym kierunku, przewożąc na drugi brzeg 15 pasażerów w około 2,5 minuty.
To niecodzienny i nowatorski w skali Polski pomysł. Kolej gondolowa miałaby wozić studentów i naukowców z kampusu przy Wybrzeżu Wyspiańskiego do nowego budynku Politechniki - Geocentrum przy ul. Na Grobli.

Wrocławska kolejka ma być wzorowana na tej, działającej w Barcelonie - łączy tam okolice portu z parkiem i oczywiście cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród turystów.

Jerzy Wójcik Jerzy Wójcik
źródło: Naszemiasto.pl

Więcej na temat

Komentarze (40)

avatar
avatar
slazak (gość)

Nowatorski? Tak tylko ze kolejka linowa juz kiedyś co najmniej jedna istniała we Wrocku! Pomysł godny tramwaju PLUS!

avatar
Tomasz K. (gość)

a tak to pomysł bez sensu, zero uzytecznosci, ludzie ktorzy mieszkaja blisko PWR beda chodzic z buta, a Ci ktorzy maja bilet miesieczny nie beda tego uzywac bo mieszkaja daleko i tramwaj pewnie podwiezie ich pod pwr, BEZ POMYSŁU

avatar
normalny (gość)

Kolejka to doskonały pomysł który da Wrocławiowi nowe dochody z pobytu większej ilości turystów a dodatkowo będzie po prostu przydatna dla studentów i mieszkańców. Jak można być tak ograniczonym krytykując taki dobry pomysł. Brawo Prezydent i PW!

avatar
Martix (gość)

O ile wiem to planowano w tym miejscu kładkę, podobną do tej między Międzyrzecką a ZOO. Czy to nie było by tańsze?
A kolejkę linową bym wybudował, ale nieco dalej wzdłuż terenów zielonych nad Odrą w stronę Opatowic!

avatar
AntyStudent (gość)

Kiedy wladze Wroclawia przestana wlazic studencikom w tylek? Kiedy wreszcie zrozumieja, ze zrodlem dochodow miasta sa mieszkancy, ktorzy tu placa podatki? Kiedy dostrzega, ze Wroclaw dusi sie od nadmiaru studentow?

avatar
Lina (gość)

Już widzę na walonych i na ćpanych braci wiecznie uczących się w rozbujanych wagonikach,z okazji juwenali.

avatar
x (gość)

Nie ortografia jest ważna ale opinia na ten temat, jeżeli ty nie masz problemów to gratulacje każdy jest dobry w czym innym!

avatar
x (gość)

Nie interesują mnie studenci aby było im łatwiej niech chodzą na piechote , ja musze doginać z dzieciakiem na piechote około 30 minut bo w pobliżu niema przeczkoli a za Państwowe przeczkole płace kolosalne sumu.
Natomias jeżeli chodzi o obwodnice to niewiem czy wiesz ale prowadzi do Żmigrodzkiej i koniec , byłeś(a) może na ul. Poświęckiej kiedy z Obwodnicy jedzie tą wąską uliczką pojazd który ledwo się mieści 2 m od budynków mieszkalnych?
Za wały na Kozanowie należy zapłacić a co z wałami na innych dzielnicach Wrocławia?
UM Warszawa obniżył opłaty za przeczkola więć jest to wina UM Wrocław!
Parkingów brakuje niw samym centru ale w około centrum!
Kamienice sukcesywnie się remontuje ok, ale można te środki przeznaczyć na przyśpieszenie tych remontów.
Kolejka nad odrą ,zwykły mieszkanieć Wrocławia nie będzie z tego korzystał!!!!!

avatar
.. (gość) x

co do Psiego Pola racja ale... stadion jest na wykończeniu, został rozpisany przetarg na budowę wałów na Kozanowie, W centrum miasta jest pełno parkingów (np. Renoma, Galeria Dominikańska itp itd), Tobie szkoły brakuje więc o przeDSZkola się nie martw zwłaszcza, że rok temu oddano do użytku trzy nowe i to, że są droższe to nie jest wina UM, niektóre straszą ale są sukcesywnie remontowane (program 100 kamienic, który nie wypalił całkiem gdyż remonty są GENERALNE a nie zmiana elewacji), most wschodni.... czytałeś kiedyś coś o nim? nie, więc poczytaj. Znalezienie informacji w internecie nie jest trudne

Wybierz kategorię