Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Babci i Dziadka w Bukowinie Sycowskiej (ARTYKUŁ i GALERIA)

Beata Hadas-Haustein
Beata Hadas-Haustein
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bukowinie Sycowskiej przygotowali dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta część artystyczną. Spotkanie odbyło się w szkole 24 stycznia. Po prezentacjach wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Zdjęcia © Beata Samulska

- Styczeń jest miesiącem chłodnym, jednak są takie dwa dni w tym miesiącu, kiedy robi się cieplej, bo wtedy jest święto naszych kochanych babć i dziadków – powiedział dyrektor szkoły Józef Gąbka. - Witam naszych szczególnych gości – babcie i dziadków, witam rodziców, bez których udziału nie mogłaby się dzisiejsza uroczystość odbyć. To bardzo dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. U babci jest przyjemnie, ciepło i miło. Z dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane nam są tylko z książek historycznych. Dziękujemy za poświęcenie dla nas swojego czasu. Spotykamy się tutaj, by uczcić wasze święto oraz podziękować za troskę i opiekę nad najmłodszym pokoleniem naszych wychowanków. My, nauczyciele, staramy się dzieciom wpajać szacunek do wieku i doświadczenia,tłumaczyć, na czym polega dobro, miłość i prawdziwa rodzina. A wy nam w tym pomagacie swoją czułością i cierpliwością. Przekazujcie same najlepsze wartości. To państwo – dzięki swoim życiowym doświadczeniom – zyskaliście wiedzę i dojrzałość. Jesteście strażnikami pamięci narodowej, a więc macie szczególny tytuł wyrazicieli wspólnych ideałów i wartości, które są podstawą i regułą życia społecznego. Już Cycero mówił, że brzemię lat jest lżejsze u tego, kto czuje się szanowany i kochany przez młodych. Z okazji waszego święta życzę wam dużo zdrowia, szczęścia, stu lat radosnego życia w gronie kochających dzieci i wnuków.

O Fundacji 36,6

Dyrektor przy tej okazji poinformował o akcji ratowników medycznych, którzy przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci od klas 0 po ósme. Na terenie gmin Syców, Międzybórz i Kobyla Góra powstaje ratownictwo medyczne organizowane przez Fundację 36,6. W ciągu 15 minut od zgłoszenia zdarzenia bądź wezwania do chorego ratownik medyczny ma dotrzeć do chorego z pomocą i udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Będzie docierał na motocyklu. Tym ratownikiem jest pan Kamil Wawrzyniak. Podczas spotkania w szkole z okazji Dnia Babci i Dziadka była możliwość finansowego wsparcia tej inicjatywy. Można było ponadto odebrać ulotki i wizytówki z numerami telefonów ratowników.

Czas na prezentacje

Część artystyczną poprowadziła uczennica Oliwia Czerwińska. – Wasze wnuczęta pragną wam podziękować za waszą miłość, troskę i pyszne obiadki – powiedziała na początku. - W ramach podziękowań uczniowie naszej szkoły przygotowali różne ciekawe scenki. Chcemy wam życzyć wszystkiego, co najlepsze. Żyjcie nam sto lat a nawet więcej.

Jako pierwsi wystąpili najmłodsi uczniowie szkoły z klas 0. Potem z przedstawieniem pojawiła się klasa siódma. Następnie przepiękną „Kolędę dla nieobecnych” zaśpiewała Wiktoria Smolis. Uczniowie klasy piątej rozbawili zebranych dowcipami, a uczniowie klasy szóstej – zaśpiewali piosenkę „Nie liczę godzin i lat”. Dzieci z klasy czwartej wystąpiły z przezabawną inscenizacją „Sześć babć”, a klasa trzecia wystąpiła z montażem słowno-muzycznym. Na końcu zaprezentowała się klasa pierwsza. Usłyszeliśmy utwór „Nie wszystkie babcie lubią walczyki” w wykonaniu Kamila Przybyłka. Z wierszem dla babć i dziadków wystąpił Nataniel Kanclerski.

Uczniowie klasy trzeciej wystąpili z takimi oto życzeniami: - Spełniają się marzenia, a każdy smutek w radość się zamienia. Nasze troski kryją się pod łóżkiem, a wszystko to dlatego, że dziadek jest czarodziejem, a babcia wróżką – mówiły dzieci. – Życzymy ci babciu kochana, dziadziusiu miły, żebyście byli zdrowi byli i żeby marzenia się wasze spełniły.

Potem zaprezentowały znany wierszyk Aleksandra Fredry „Paweł i Gaweł” we współczesnej odsłonie pt. „Zosia i Tadziu”. W tej wersji wierszyka bohaterowie na końcu biorą ślub i wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Warto dodać, że dzieci same opracowały nową wersję.

Koordynatorem spotkania była nauczycielka Hanna Rak, a wspierali ją nauczyciele: Izabela Zdulska-Laryś, Patryk Pleciak, Iwona Lebek, Elżbieta Krajewska, Ewa Plichta, Anna Paciorkowska.

Na końcu dyrektor podziękował rodzicom za pomoc w zorganizowaniu spotkania, a małym i większym aktorom za występy. Spotkanie zakończył krakowiak w wykonaniu uczniów klasy pierwszej, przygotowanej przez Ewę Plichtę. Dyrektor zaprosił wszystkich do słodkiej kawiarenki w klasach.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto