Doral Nysa Kłodzko vs Górnik Wałbrzych

Adrian Śledź
Mecz II ligi koszykówki między Doralem Nysą Kłodzko, a Górnikiem Wałbrzych odbył się w hali Kłodzkiego OSiRu 28 stycznia o godzinie 20. Drużyny stoczyły bardzo zacięty bój. Doral pokonał Górnik 69 : 68.

Gospodarz zawodów przystępował do meczu w roli lidera tabeli z 1pkt przewagi nad gośćmi z Wałbrzycha. Na trybunach Kłodzkiego OSiRu zostały zapełnione wszystkie miejsca. Jedną z nich zajęli kibice z Wałbrzycha, którzy przybyli w bardzo licznym składzie.

Od początku meczu widać było wielkie ambicje przyjezdnych. Mecz zaczęli ofensywnie, ostro atakując i wychodząc na kilku punktowe prowadzenie. Doral Nysa Kłodzko przez dwie pierwsze kwarty gonił wynik. Górnik Wałbrzych mimo ubiegającego czasu nie zwalniał i odchodził gospodarzom. Wyniki w dwóch pierwszych kwartach wyglądały następująco: 11:16; 31:39.

Po przerwie rozpoczynającej drugą połowę meczu widać było odmienne nastawienie drużyny gospodarzy. Mimo tego wynik na tablicy dalej był po stronie rywali - 48:49. Dopiero w czwartej kwarcie Doral Nysa Kłodzko zaczął poważnie odrabiać straty. Zawodnicy gospodarzy doprowadzili do remisu 60:60. Taki wynik utrzymywał się przez kilka minut co irytowało zawodników jak i kibiców spotkania. Gdy zakończyła się czwarta kwarta w dalszym ciągu na tablicy wyników było 60:60.

Na rozstrzygnięcie losów meczu kibicom przyszło poczekać kolejne 5 minut. Dogrywka to dominacja zawodników Doralu Nysy Kłodzko. Skutecznie atakowali i broni czego skutkiem był wynik 69:68.

Tym samym koszykarze z Kłodzka umocnili się na czele tabeli II ligi koszykówki. Do końca tej fazy rozgrywek zostały jeszcze dwa spotkania. Do następnej rundy premiowane jest pięć najlepszych zespołów ligi.