Dominacja Australii, czyli podsumowanie Speedway Best Pairs Cup!

Reprezentacja Australii zwyciężyła w cyklu Speedway Best Pairs Cup i do następnej edycji będzie dzierżyła tytuł najlepszej pary na świecie! Chcecie wiedzieć więcej? Oto Speedway Best Pairs Cup w pigułce!

- Australia wygrała 18 wyścigów na 22 rozegrane. "Aussies" przegrali dwukrotnie podwójnie (raz z Polską w Toruniu, raz z Danią w finale w Eskilstunie) raz w Landshut z Niemcami 3:6 i w stosunku 4:5 z Danią w Toruniu.
- Duńczycy wygrywali biegi w stosunku 7:2 ośmiokrotnie, w tym czterokrotnie w Eskilstunie.
- Najwięcej biegów indywidualnie zaliczył Chris Holder - 23 razy.
- Najwięcej zwycięstw indywidualnych w cyklu odniósł Nicki Pedersen - 9.
- Największą zdobyczą punktową w jednym turnieju może się pochwalić dwóch Polaków. Tomasz Gollob w Toruniu i Jarosław Hampel w Eskilstunie stracili zaledwie jeden punkt i zakończyli zawody z 23. oczkami na koncie.
- Aż dziewięciokrotnie w ekipie Łotwy zastępowany był Kjastas Puodżuks. Jadący za niego rezerwowy Maksim Bogdanovs wywalczył 15 punktów.
- Jeden wyścig zakończył się wynikiem 7:0, z powodu wykluczenia dwóch zawodników z Rosji.
- Łotysze, którzy zajęli ostatnie miejsce w cyklu SBPC, ani razu nie zakończyli pojedynczego turnieju na siódmej pozycji! Trzykrotnie zajmowali szóste miejsce.
- Reprezentacja Niemiec dwukrotnie była czerwoną latarnią cyklu. W Toruniu i Eskilstunie podopieczni Rene Schaefera nie zdołali wyprzedzić ani jednej pary. Łotyszy wyprzedzają dlatego, że na swoim torze w Landshut zajęli miejsce tuż za podium.
- Największym rozczarowaniem turnieju była z pewnością Rosja, która dopiero w ostatnim turnieju w Eskilstunie stanęła na podium. W Toruniu zajęła piąte, a w Landshut - ostatnie miejsce.
- 10 razy Łotwa przegrywała wyścig w stosunku 2:7. Tylko o jeden raz mniej, druga od końca reprezentacja Niemiec.
- Jedyną drużyną, która nie eksperymentowała składem była Łotwa.
- Najwięcej razy wykluczony był Maksim Bogdanovs - 3 razy
- Z zawodników, którzy wystartowali we wszystkich, trzech turniejach najbardziej parowo jechał Chris Holder, który wywalczył sześć (umownych) bonusów
- Pięciu zawodników, którzy pojawili się na starcie SBPC nie wywalczyło ani jednego punktu. Wśród nich jest trzech Niemców, Polak i Australijczyk.
- 83 % punktów dla Niemiec wywalczył Martin Smolinski. Na 59 wywalczonych przez Niemców, aż 49 było zasługą Smolinskiego