American Film Festival we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty zaczął się mocnym akcentem, bo na gali otwarcia Indie Star Award – nagrodę za wybitną osobowość niezależnego kina odebrała Rosanna Arquette.

American Film Festival przez siedem lat stał się znaczącą imprezą filmową. Prezentując niezależne amerykańskie kino pokazuje, że te obrazy są warte obejrzenia i docenienia. - Bardzo się cieszę, że celebrujemy święto niezależnego kina – mówił na gali Roman Gutek, dyrektor American Film Festival.
American Film Festival gości Rosannę Arguette. Dziś (25 października) aktorka, reżyserka i producentka będzie rozmawiać z publicznością, po seansie „Rozpaczliwie poszukując Susan” (o godz. 15), w którym zagrała razem z Madonną, a za drugoplanową postać Roberty Glass z mieszczańskiego domu, która przyjmuje rolę nieporządnej przedstawicielki hipisowskiej cyganerii odebrała nagrodę BAFTA Film i nominację do Złotego Globu. Na gali dziękowała za Indie Star Award. – Moja babcia była Polką, więc i ja jestem Polką – mówiła Rosanna Arguette. - Dotarłam do średniego wieku – uśmiechnęła się, szukając swoich zapisków i trochę zmagając się z ich odczytaniem. – To wielkie szczęście mieć pracę, w której oddaje się serce i umysł. Sztuka potrafi odkrywać i przekazywać miłość, sprawiedliwość i współczucie – dodała. Wspomniała też o aferze seksualnej, której odkrycie wstrząsnęło nie tylko Ameryką. Kilka dni temu czołowy producent filmowy Harvey Weinstein został oskarżony o molestowanie kobiet i gwałty. - Podziwiam kobiety, które ujawniły tę sprawę – powiedziała. - Nie bały się, dziękuję im – dodała. - Cieszę się, że z roku na rok American Film Festival rozkwita. Gratuluję Romanowi Gutkowi determinacji, dziękuję Uli Śniegowskiej, dzięki której rozkwita festiwal – mówił po polsku John C. Law, zastępca szefa misji Ambasady USA w Polsce. Już po angielsku John C. Law podziękował Rosannie Arguette. Zaprosił też na retrospektywę Samuela Fullera, która odbywa się w ramach American Film Festival, dziękując za współpracę miastu Wrocław i PiSF.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!