Aleksandra Skiba z Sycowa na drugim miejscu w turnieju szachowym

Beata Hadas-Haustein
Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy i Przewodniczącego Rady Miejskiej został rozegrany 1 czerwca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Międzyborzu.

Jak poinformował Zbigniew Kisiel, prezes UKS Szach-Mat w Sycowie, 21 zawodników grało przez 7 rund przy tempie 15 minut na zawodnika.

Zwyciężył Eugeniusz Morawski z Krotoszyna - 7pkt., drugie miejsce zajęła Aleksandra Skiba - 5 pkt.z Sycowa, która była również najlepszą kobietą. Trzeci był Andrzej Woźniak - 5 pkt., a czwarty Marek Cybulski - 5 pkt. - oboje z UKS Szach-Mat Syców.

W kategorii juniorów do lat 15 zwyciężył Kacper Ugorek z Milicza, drugi był Maciej Szczerczowski (Syców), trzeci Jakub Piras (Syców), czwraty Piotr Kołodziej (Syców). Najlepszą juniorką była Alicja Woźnica z Oleśnicy.

Zawody sędziował Feliks Skubis, a nagrody najlepszym zawodnikom wręczali burmistrz Miasta i Gminy Międzybórz Jarosław Głowacki i przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Lemiesz.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?