Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek (PROGRAM)

Małgorzata Matuszewska
Targi Książek Wrocław/materiały prasowe
Targi Książek Wrocław. 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek zaczynają się 3 grudnia i potrwają do 6 grudnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Ludowej.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbędą sie po raz 24., ale po raz pierwszy we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Ludowej.

– Tegoroczne święto literatury będzie w nowym miejscu i dużo większe, niż w zeszłym roku – powiedziała Anna Morawiecka, dyrektor Wrocławskich Targów Dobrych Książek, na konferencji prasowej.

– W ubiegłym roku w targach wzięło udział ponad trzydzieści pięć tysięcy osób – dodała. Targi nie mieszczą się już na Dworcu Głównym PKP, a do Centrum Kongresowego została dobudowana nowa przestrzeń. Targi zgromadzą we Wrocławiu niemal sto pięćdziesiąt najlepszych Wydawnictw z całej Polski. W imprezie weźmie udział stu autorów – będą rozmawiać z czytelnikami i podpisywać swoje książki. Stoiska z książkami znajdą się w jednej przestronnej, klimatyzowanej hali wystawienniczej, a na rozmowy z autorami, prelekcje, czy warsztaty przeznaczono specjalnie do tego celu przygotowane sale spotkań.

Targi Książek Wrocław – pisarze goszczą na Targach

Tym razem z czytelnikami spotkają się m.in.: Anna Dymna, Elżbieta Baniewicz, Jerzy Trela i Beta Guczalska, Magdalena Zawadzka, Beata Maciejewska, Mariusz Urbanek, Jerzy Sosnowski, Marek Niedźwiecki, ks. Adam Boniecki i Michał Olszewski, prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek, Janusz Majewski, Małgorzata Grzebałkowska, Włodzimierz Kowalewski, Krzysztof Dubiński i prof. Janusz Degler, Krystyna Sienkiewicz i Grzegorz Ćwiertniewicz, Maks Cegielski, Mikołaj Długosz, prof. Izabela Sur i Joanna Zagner-Kołat, dr Jacek Grębowiec i Justyna Kalicińska, prof. Grzegorz Leszczyński, Vladimír Binar, , Małgorzata Gutowską-Adamczyk, Krzysztof Tomasik, Mariola Pryzwan, Elżbieta Sieradzińska, Adam Wajrak, Paweł Wakuła, Jörg Bernig.

Gościem WTDK będzie również rumuński pisarz Lucian Dan Teodorovici, którego powieść „Matei Brunul” znalazła się w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS oraz zdobyła Nagrodę im. Natalii Gorbaniewskiej przyznawaną przez Czytelników.

Poza spotkaniami z autorami odbędą się także dyskusje, prelekcje, kreatywne warsztaty dla czytelników w różnym wieku, specjalny program dla szkół (w czwartek i piątek), konkursy, wystawy i wiele innych. 6 grudnia (niedziela) nie zabraknie Świętego Mikołaja z atrakcjami dla dzieci i całych rodzin.

Targi Książek Wrocław – Nagroda „Pióro Fredry” dla Książki Roku

Podczas 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek już tradycyjnie poznamy laureata prestiżowego ogólnopolskiego Konkursu dla wydawców na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry”. Jego celem jest wskazanie i uhonorowanie najlepszych książek wydanych w mijającym roku. Jury, w którym zasiadają przedstawiciele środowisk artystycznych (krytycy, naukowcy, artyści, dziennikarze), nominuje do nagrody pięć książek, a spośród nich wybiera zwycięzcę – Książkę Roku. Jest to jedyny w Polsce konkurs edytorski, a jurorzy, oceniając nadesłane do konkursu pozycje, biorą pod uwagę nie tylko wartości literackie, edukacyjne, ale przede wszystkim wysoki poziom edytorski oraz typograficzno-artystyczny.

Konkurs o „Pióro Fredry” stał się prestiżowym wyróżnieniem i na stałe wpisał się w kalendarz nagród przyznawanych w całej Polsce. Tytuły nominowane do „Pióra Fredry” ogłoszono 10 listopada, natomiast laureata poznamy 4 grudnia na uroczystej gali towarzyszącej targom.

Organizatorem 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek jest Miejska Biblioteka Publiczna oraz Biuro Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Do tegorocznej edycji konkursu wydawcy zgłosili 170 pozycji. Jury do finału zakwalifikowało pięć książek: "Sztuka budowania z ilustracjami" Jan Knothe, Wydawnictwa Karakter; "W kieszonce" Iwony Chmielewskiej, wydaną przez Media Rodzina; "Roman Reinfuss fotografie. Karpacki świat Bojków i Łemków", Wydawnictwa Bosz; "Kucając" Andrzeja Stasiuka, Wydawnictwa Czarne; "Warszawa" Grażki Lange, Wydawnictwa Tako.

PROGRAM TARGÓW DOBRYCH KSIĄŻEK ZNAJDZIESZ NA DRUGIEJ STRONIE

Targi Książek Wrocław – PROGRAM

Wstęp na Targi tradycyjnie jest bezpłatny.

3-6 grudnia, Centrum Kongresowe Hali Ludowej

CZWARTEK, 3 grudnia

12.00-12.30 Co to jest pierwsza pomoc i kto może jej udzielać? Podstawowe zasady bezpieczeństwa – szkolenie dla szkół (obowiązują zapisy, [email protected]).
Zaprasza Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław.

12.30 Znane i lubiane postaci literackie– kolorowa parada szkół

12.30-14.00 Polska Południe–Północ w 30 dni – pokaz slajdów i spotkanie z autorami książki: Piotrem Sokołowskim, Jolantą Piotrowską i Tomaszem Pławskim, którzy opowiedzą o pieszej wyprawie po Polsce - od południowego krańca (Opołonek w Bieszczadach) do północnego (Jastrzębia Góra). Opowieśc pełna ciekawostek historycznych, geograficznych i etnograficznych oraz rekomendacji miejsc szczególnie wartych odwiedzenia – znanych i tych dalekuch od utartych szlaków. Zaprasza wydawnictwo Rozpisani.pl, sala A.

13.00 Szalona Piana - warsztaty otwarte „Malowanie kwaskiem i proszkiem do prania”, stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

13.00-15.30 Spotkanie z Eweliną Rubinstein, autorką książki „Nina, prawdziwa historia”, stoisko wydawnictwa Psychoskok.

13.00-13.30 Co to jest pierwsza pomoc i kto może jej udzielać? Podstawowe zasady bezpieczeństwa – szkolenie dla szkół (obowiązują zapisy, [email protected]). Zaprasza Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław

15.30-16.30 Dziecięce płyty nagrobne na Śląsku od XVI do XVIII wieku – prezentacja książki w formie wykładu, który poprowadzi autorka Małgorzata Stankiewicz. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT, sala A.

15.30-16.30 Wacław Szpakowski (1883-1973). Linie rytmiczne – spotkanie z autorkami publikacji: Elżbietą Łubowicz, Anną Szpakowską–Kujawską, projektantką Moniką Aleksandowicz i Łukaszem Kujawskim. Zaprasza Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, sala B.

16.00-19.00 Spotkanie z Dominiką Czajką, autorką książki „Królowa kokonu”, stoisko wydawnictwa Psychskok.

16.00-17.00 Profesor Irena Gaweł podpisuje książki: „Słowne igraszki” i „Fraszki i inne żarty”. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

16.00-17.00 Paulina Grygielska podpisuje przewodnik „Praga”, stoisko Wydawnictwa Kartograficznego Eko-Graf.

16.30-17.30 „Piotr Błażejewski. W DRODZE – razem ze mną” – spotkanie z artystą Piotrem Błażejewskim, projektantką Moniką Aleksandrowicz i Andrzejem Więckowskim. Zaprasza Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, sala B.

17.00 Szalona Piana - warsztaty otwarte „Malowanie kwaskiem i proszkiem do prania”, stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

17.00–18.00 Małgorzata Stankiewicz podpisuje książkę „Dziecięce płyty nagrobne na Śląsku od XVI do XVIII wieku”. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

PIĄTEK 4 grudnia

10.00-11.00 Warsztaty dla dzieci wokół książki „Bajkoterapia” prowadzi Ewa Sularz, zaprasza wydawnictwo Nasza Księgarnia, sala A.

10.30-12.00 Mój pomysł na kanon lektur szkolnych
Uczestnicy warsztatów obejrzą nagrodzony Oscarem krótki film animowany pt. „Fantastyczne latające książki pana Morrisa Lessmore’a” (2011). Film będzie punktem wyjścia do dyskusji na temat tego, czym jest w dzisiejszym świecie książka i czytanie. Zastanowimy się też wspólnie, jak nowe media i technologie wpływają na nasze przyzwyczajenia czytelnicze oraz na rozumienie tekstów. Czy wciąż potrafimy czytać dla przyjemności? Czy umiemy skoncentrować się na dłuższym fragmencie tekstu? Czy książka jest naszym przyjacielem? Czy sami możemy stać się współtwórcami tekstów literackich? Najwięcej uwagi poświęcimy jednak rozmowie o kanonie lektur szkolnych. Jakie książki najbardziej lubią uczniowie, a jakie nauczyciele? Co warto zmienić w obecnym kanonie lektur szkolnych, a które pozycje powinny zdecydowanie w nim pozostać? Na koniec uczestnicy spotkania zostaną poproszeni o przeprowadzenie badania dotyczącego listy lektur w swojej szkole. Zaprasza pracownia Literatury oraz Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej, działającej przy Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, sala B.

10.30-11.00 Co to jest pierwsza pomoc i kto może jej udzielać? Podstawowe zasady bezpieczeństwa – szkolenie dla szkół (obowiązują zapisy [email protected]). Zaprasza Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław.

11.00 Promocja książki historycznej Zuzanny Orlińskiej „Detektywi z klasztornego wzgórza” wydanej przez Wydawnictwo Literatura, a także rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu na opowiadanie detektywistyczne, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu. Zaprasza Wydawnictwo Literatura.

11.00 Szalona Piana - warsztaty otwarte „Malowanie kwaskiem i proszkiem
do prania”, stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

11.00-13.00 Prezentacja „Najnowsze techniki uszlachetniania druku w odniesieniu do opraw i ilustracji książkowych”. Zapraszają Sekcja Poligrafów SIMP - Stowarzyszenie naukowo – techniczne, FOLLAK - Uszlachetnianie Druków, realizacja prezentacji, ZINART Systemy Graficzne, sala A.
11:00–14:00 Spotkanie z Jolantą Marią Kaletą, autorką powieści sensacyjno-przygodowo-kryminalnych: „Testamentu Templariusza”, „Złota Wrocławia”, „Lawiny” i wielu innych, stoisko wydawnictwa Psychoskok.

11:00–14:00 Spotkanie z Michałem Krupą autorem powieści sensacyjno - kryminalnych „Łosoś norwesko – chiński”, „Łosoś a'la Africa”, „Maślana – czas pokoju”, stoisko wydawnictwa Psychoskok.

12.00-12.30 Co to jest pierwsza pomoc i kto może jej udzielać? Podstawowe zasady bezpieczeństwa – szkolenie dla szkół (obowiązują zapisy [email protected]). Zaprasza Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław.

12.00-13.00 Zuzanna Orlińska podpisuje książkę historyczną dla dzieci - Detektywi z klasztornego wzgórza, stoisko wydawnictwa Literatura.

13.00 Szalona Piana - warsztaty otwarte „Malowanie kwaskiem i proszkiem do prania”, stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium

13.30-14.30 Spotkanie z Klaudią Kopiasz, autorką powieści „W głąb lawendowych uliczek”. Zaprasza wydawnictwo Psychoskok, sala A.

13.30-14.00 Co to jest pierwsza pomoc i kto może jej udzielać? Podstawowe zasady bezpieczeństwa – szkolenie dla szkół (obowiązują zapisy [email protected]). Zaprasza Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław.

14.00-15.00 Spotkanie z Moniką Kowaleczko-Szumowską, autorką książki „Fajna Ferajna”, zaprasza wydawnictwo Bis, sala B.

14.45–15.45 Profesor Izabela Surynt, dr Jacek Grębowiec i Justyna Kalicińska podpisują „Interakcje. Leksykon komunikowania polsko-niemieckiego”. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

15.00 Szalona Piana - warsztaty otwarte „Malowanie kwaskiem i proszkiem do prania”, stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

15.00-16.00 Spotkanie z Anetą Skarżyński, autorką powieści „Wyspy Naftalinowe”, „Wyspy Paprykarzowe” oraz najnowszej „Wyspy Pieprzowe”. Zaprasza wydawnictwo Psychoskok, sala A.

15.00-16.00 Klaudia Kopiasz podpisuje swoją powieść „W głąb lawendowych uliczek”, stoisko wydawnictwa Psychoskok.

15.00-16.00 Wielkie małe książki – spotkanie z okazji premiery książki prof. Grzegorza Leszczyńskiego o literaturze dla dzieci, zaprasza wydawnictwo Media Rodzina, sala B.

15.45-16.45 Utz Rachowski podpisuje książkę „Miss Zuki, czyli Ameryka jest blisko. Wiersze wokół pewnego psa”. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

16.00-17.00 Paulina Grygielska podpisuje książkę przewodnik „Praga”, stoisko Wydawnictwa Kartograficznego Eko-Graf.

16.00-17.00 Joanna Zagner-Kołat podpisuje serię książek o Filipku, stoisko wydawnictwa Literatura.

16.00-17.00 Panel dyskusyjny poświęcony komunikowaniu polsko-niemieckiemu z udziałem redaktorów książki „Interakcje. Leksykon komunikowania polsko-niemieckiego”: prof. Izabeli Surynt, dra Jacka Grębowca i Justyny Kalicińskiej. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT, sala B.

16:00-17:00 Monika Kowaleczko-Szumowska podpisuje książki „Fajna Ferajna” i „Gupikowo”, stoisko Wydawnictwa Bis.

16.30-17.30 Spotkanie z Martą Szloser i Wandą Gąsiorowska promujące nową książkę „Święta bez pszenicy”, zaprasza wydawnictwo Bukowy Las.

16:30-19:00 Aneta Skarżyński podpisuje swoją najnowszą powieść „Wyspy Pieprzowe”, stoisko wydawnictwa Psychoskok.

16.45-17.45 Vladimír Binar podpisuje książkę „Pianka od Chińczyka”. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

17.00 Szalona Piana - warsztaty otwarte „Malowanie kwaskiem i proszkiem do prania”, stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium

17.00-18.00 Marzena Smolak, autorka tekstu i koncepcji albumu „Wrocław w 1945 roku i dzisiaj” opowie o konsekwencjach obrony Festung Breslau, z zniszczeniu i odbudowie Wrocławia. Zaprasza Wydawnictwo Via Nova, sala B.

17.30-19.00 „Abonent chwilowo nieosiągalny” spotkanie z ks. Adamem Bonieckim i Michałem Olszewskim, zaprasza Tygodnik Powszechny, sala A.

18.00-19.00 Promocja tomu opowiadań „Pianka od Chińczyka” z udziałem autora, czeskiego pisarza Vladimíra Binara. Spotkanie poprowadzi Olga Czernikow. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT, sala B.

18.00-19.00 Profesor Krzysztof Wronecki podpisuje książkę „Pomruk wrocławskich salonów, czyli zapiski kulturalnego doktora”. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

SOBOTA, 5 grudnia

10.30-12.00 Prof. Bralczyk i Michał Ogórek podpisują książkę „Na drugie Stanisław. Nowa księga imion”, stoisko wydawnictwa Agora.

11.00-12.00 Spotkanie autorskie z Joanną Lamparską, autorką książek o Dolnym Śląsku pt. „Ślęża dla odkrywców", zaprasza Wydawnictwo Kartograficzne Eko-Graf, sala B.

11.00 Wężowe laboratorium – warsztaty otwarte. Stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

11.00-13.00 Janusz Majewski podpisuje książki „Glacier Express 9:15”, „Mała matura”, „Ekshibicjonista”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

12.00 Joanna Lamparska podpisuje swoje książki, stoisko Wydawnictwa Kartograficznego Eko-Graf.

11.00-12:00 Magdalena Zarębska podpisuje swoją nową książkę „Borys i Zajączki”, stoisko Wydawnictwa Bis.

11.00-12.00 Spotkanie z Małgorzatą Grzebałkowską, autorką książki „1945 Wojna i pokój”. Zaprasza wydawnictwo Agora, sala A.

11.00-13.00 Aneta Skarżyński, pisarka, śpiewaczka i malarka podpisuje swoją najnowszą powieść „Wyspy Pieprzowe”, stoisko Psychoskok.

11.00-13.00 Klaudia Kopiasz podpisuje swoją książkę „W głąb lawendowych uliczek”, stoisko Psychoskok.

11.00-12.00 Tomasz Kuba Kozłowski i Danuta Błahut-Biegańska podpisują swój najnowszy album „Wielka Wojna na Wschodzie 1914 – 1918. Od Bałtyku po Karpaty”, stoisko Domu Spotkań z Historią.

12.00-13.00 Marcin Pałasz podpisuje książki : ”Szczęśliwi czas liczą, czyli to i owo o czasie i zegarach”, „Marcelka i szkolne sprawy”, „Dasz radę , Marcelko”, „B@jki” , „Wakacje w wielkim mieście” oraz „Straszyć nie jest łatwo”, stoisko Wydawnictwa Bis.

12.00 Małgorzata Grzebałkowska podpisuje książkę „1945 Wojna i pokój”, stoisko wydawnictwa Agora.

12.00-13.00 Promocja książki „Spacerownik 2” – spotkanie z Beatą Maciejewską. Zaprasza wydawnictwo Agora, sala A.

12.00-13.00 Spotkanie z prof. Marią Kłańską, autorką książki „Między pamięcią a wyobraźnią. Uniwersum poezji Rose Ausländer”. Moderacja: dr hab. Grzegorz Kowal. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT, sala B.

13.00-15.00 Włodzimierz Kowalewski podpisuje książkę „Excentrycy”, stoisko wydawnictwa Marginesy.

13.00-15.00 Anna Dymna, E.Baniewicz podpisują książkę „Dymna”, stoisko wydawnictwa Marginesy.

13.00 Beata Maciejewska podpisuje książkę „Spacerownik 2”, stoisko wydawnictwa Agora.

13.00 Wężowe laboratorium – warsztaty otwarte. Stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

13.00-14.00 Marcin Pałasz podpisuje książki: „Wszystko zaczyna się od marzeń” oraz „Licencja na zakochanie”, stoisko Wydawnictwa Literatura.

13.15-14.15 prof. Maria Kłańska podpisuje książkę „Między pamięcią a wyobraźnią Uniwersum poezji Rose Ausländer”. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

13.00-13.30 Małgorzata Gutowska, autorka m.in. bestsellerowej serii „Cukiernia Pod Amorem” czy najnowszej „Fortuna i namiętności” podpisuje swoje książki, stoisko wydawnictwa Nasza Księgarnia.

13.00-14.00 Joanna Lamparska podpisuje swoją książkę "Ślęża dla odkrywców", stoisko Wydawnictwa Eko-Graf.

13.00-14.00 Spotkanie z rumuńskim pisarzem Lucianem Danem Teodorovici, którego powieść „Matei Brunul” znalazła się w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS oraz zdobyła Nagrodę im. Natalii Gorbaniewskiej przyznawanej przez Czytelników. Zapraszają wydawnictwo AMALTEA i Oficyna Wydawnicza ATUT, sala B.

13.30-14.30 Spotkanie z Nadią Szagdaj, autorką trylogii detektywistycznej o Klarze Schulz. Ostatnia część Z serii Kroniki Klary Schulz ”Grande finale” ukazała się 4 lutego 2015. Zaprasza wydawnictwo Bukowy Las.

13.30-14.30 Twórcy książki „Legendy starego Wrocławia”, Wojciech Chądzyński, autor książek historycznych o Wrocławiu i Dolnym Śląsku, i Halina Sidorska, autorka ilustracji, w rozmowie z historykiem sztuki Arkadiuszem Dobrzynieckim opowiedzą, jak powstawało ich dzieło. Zaprasza Wydawnictwo Via Nova, sala A.

13.30-16.30 Jolanta Maria Kaleta podpisuje swoją najnowszą powieść „Testament Templariusza”, stoisko wydawnictwa Psychoskok.

14.00-15.00 Marta Galewska, autorka książek „Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci”, „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci”, „Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci” podpisuje swoje książki, stoisko wydawnictwa Nasza Księgarnia.

14.00-15.00 Zapomniana Wielka Wojna na Kresach 1914-1918 –
prezentacja multimedialna Tomasza Kuby Kozłowskiego promująca album „Wielka Wojna na Wschodzie 1914-1918. Od Bałtyku po Karpaty”. Dwujęzyczny (polsko-angielski) album ukazuje pierwszą wojnę światową na dawnych ziemiach wschodnich Rzeczypospolitej, terenach współczesnej Litwy, Łotwy, Białorusi i Ukrainy. Publikacja zawiera 215 oryginalnych ilustracji (w tym ponad sto dotąd niepublikowanych), teksty historyczne, fragmenty korespondencji żołnierskiej i wspomnień oraz kalendarium wydarzeń. Zaprasza wydawca książki Dom Spotkań z Historią w Warszawie, sala B.

14.15-15.15 Lucian Dan Teodorovici podpisuje powieść „Matei Brunul”. Stoisko wydawnictwa AMALTEA.

15.00 Wężowe laboratorium – warsztaty otwarte. Stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

15.00-16.00 Eugeniusz Geppert. W nierzeczywistość – spotkanie z autorką publikacji Dominiką Kowalewską, projektantką Moniką Aleksandrowicz i Mirosławem Ratajczakiem. Zaprasza Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, sala C.

15.00-16.00 Spotkanie autorskie z Pauliną Grygielską autorką przewodnika po Pradze pt. "Z głową w Pradze" , zaprasza wydawnictwo Kartograficzne Eko-Graf, sala A.

15.00-16.00 Krzysztof Dubiński i prof. Janusz Degler będą rozmawiać o biografii Witkacego “Wojna Witkacego, czyli kumboł w galifetach”, zaprasza wydawnictwo Iskry, sala A.

15.00-17.00 Magda Zawadzka podpisuje książki „Taka jestem i już!” i „Gustaw i ja”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

15.00-17.00 Krystyna Sienkiewicz, Grzegorz Ćwiertniewicz podpisują książkę „Krystyna Sienkiewicz”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

16.00-17.00 Promocja „Kosmosu miedziorytu” będącego połączeniem albumu z miedziorytami prof. Przemysława Tyszkiewicza i rozmów o grafice, które z artystą przeprowadził prof. Stanisław Bereś. Spotkanie z udziałem obu autorów. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT.

16.00-17.00 spotkanie z Maksem Cegielskim i Mikołajem Długoszem, autorami książki „Wielki Gracz. Ze Żmudzi na Dach Świata”. Zaprasza wydawnictwo Karakter, sala A.

16.00-17.00 Paulina Grygielska podpisuje przewodnik „Praga", stoisko wydawnictwa Kartograficznego Eko-Graf.

15:00-16:00 Katarzyna Kołodziej podpisuje zilustrowane przez siebie książki, stoisko Wydawnictwa Literatura.

16.00-18.00 Tomasz Kuba Kozłowski i Danuta Błahut-Biegańska podpisują swój najnowszy album „Wielka Wojna na Wschodzie 1914 – 1918. Od Bałtyku po Karpaty”, stoisko Domu Spotkań z Historią.

17.00 Wężowe laboratorium-warsztaty otwarte. Stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

17.00-18.00 Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, autorką cyklu książek „Cukiernia Pod Amorem” oraz powieści „Kalendarze”, zaprasza Wydawnictwo Literackie, sala A.

17.00-18.00 Różowe zjawisko - spotkanie z Krystyną Sienkiewicz i Grzegorzem Ćwiertniewiczem. Zaprasza wydawnictwo Marginesy , sala B.

17.00-19.00 Jerzy Trela, Beata Guczalska podpisują ksiązkę ‘Trela”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

17.00-19.00 Krzysztof Tomasik podpisuje książki „Seksbomby PRL-u” i „Demony seksu”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

17.00-19.00 Spotkanie z Magdaleną Trubowicz, autorką polskiej Bridget Jones, „Brygida Star Show”, stoisko Psychoskok.

17.00-19.00 M. Pryzwan podpisuje książki „Haśka. Poświatowska we wspomnieniach i listach”, „Cześć Starenia! Zbyszek Cybulski we wspomnieniach”, „Bursztynowa dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach”, „Tańcząca Eurydyka. Anna German we wspomnieniach”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

17.00-19.00 Elżbieta Sieradzińska podpisuje książkę „Cesaria Evora”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

17.15-18.15 Profesor Przemysław Tyszkiewicz i prof. Stanisław Bereś podpisują książkę „Kosmos miedziorytu”. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

18.00 -19.00 Wrocław Marka Hłaski- spotkanie z Kamilą Sowińską i Andrzejem Czyżewskim, zaprasza wydawnictwo Iskry, sala B.

Co to jest pierwsza pomoc i kto może jej udzielać? Podstawowe zasady bezpieczeństwa – szkolenie otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Zaprasza Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław.

NIEDZIELA 6 grudnia

10.00-12.00 Krzysztof Tomasik podpisuje książki „Seksbomby PRL-u”
i „Demony seksu”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

10.00-12.00 Mariola Pryzwan podpisuje książki „Haśka. Poświatowska
we wspomnieniach i listach”, „Cześć Starenia! Zbyszek Cybulski we wspomnienach”,
„Bursztynowa dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach”, „Tańcząca Eurydyka. Anna German we wspomnieniach”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

10.00-12.00 Elżbieta Sieradzińska podpisuje książkę „Cesaria Evora”,
stoisko Wydawnictwa Marginesy.

10.00-12.00 Krystyna Sienkiewicz, Grzegorz Ćwiertniewicz podpisują książkę „Krystyna Sienkiewicz”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

10.30-11.30 Naturalne i efektywne leczenie chorób chronicznych i nowotworów – wykład prowadzi dr. Ryszard Grzebyk. Zaprasza Naturopath, sala B.

10.30-12.00 Spotkanie z Jolantą Marią Kaletą, autorką wielu powieści sensacyjno – przygodowo – kryminalnych, m. in. „Bursztynowej Komnaty”, „Lawiny”, „Złota Wrocławia” czy „Testamentu Templariusza”, stoisko wydawnictwa Psychoskok.

11.00-16.00 Mikołajki - św. Mikołaj przyjedzie spotkać się z odwiedzającymi targi. Zaprosi też dzieci do zabawy przy dużej grze planszowej.

11.00–13.00 Anna Sokalska podpisuje swoją najnowszą książkę „Kimera” i wydane wcześniej powieści. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

11.00-12.00 Tomasz Kuba Kozłowski i Danuta Błahut-Biegańska podpisują swój najnowszy album „Wielka Wojna na Wschodzie 1914 – 1918. Od Bałtyku po Karpaty”, stoisko Domu Spotkań z Historią.

11.00-12.00 Paulina Grygielska podpisuje przewodnik „Praga”, stoisko Wydawnictwa Eko-Graf.

11.00 Wężowe laboratorium – warsztaty otwarte. Stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

11.00-12.00 Jak zostać biografem i nie zwariować – spotkanie z Mariuszem Urbankiem i Wiesławem Uchańskim, zaprasza wydawnictwo Iskry, sala A.

12.00-13.00 Magdalena Zarębska podpisuje swoją nową książkę „Borys i Zajączki”, Stoisko Wydawnictwa Bis.

12.00-13.00 Magdalena Kozieł-Nowak podpisuje podpisuje zilustrowane przez siebie książki, stoisko Wydawnictwa Literatura.

12.00-13.00 Spotkanie z Adamem Wajrakiem, autorem książki „Wilki”. Zaprasza wydawnictwo Agora, sala B.

12.00-14.00 Magda Zawadzka podpisuje książki „Taka jestem i już!” i „Gustaw i ja”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

12.00-14.00 Włodzimierz Kowalewski podpisuje książkę „Excentrycy”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

12.00-14.00 Janusz Majewski podpisuje książki „Glacier Express 9:15”, „Mała matura”, „Ekshibicjonista”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

12.30-14.00 Spotkanie z pisarką, malarką i śpiewaczką Anetą Skarżyński, która podpisuje swoją najnowszą powieść „Wyspy Pieprzowe”, Psychoskok.

12.30-13.30 Prezentacja albumu „Street Art & Poetry of Wrocław / Sztuka ulicy i poezja Wrocławia”, w którym z fotografiami murali wrocławskich sąsiaduje poezja dolnośląskich pisarzy. Spotkanie z udziałem autora zdjęć Wojciecha Majczyka i autora wybory wierszy Jacka Inglota. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT.

13.00 Warsztaty otwarte Wężowe laboratorium. Stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

13.00-14.00 Paweł Wakuła podpisuje książkę historyczną dla dzieci „Jagiełło pod prysznicem”, stoisko Wydawnictwa Literatura.

13.00 Adam Wajrak podpisuje swoją książkę „Wilki”, stoisko wydawnictwa Agora.

13.30-14.30 Jakie tajemnice i atrakcje Dolnego Śląska koniecznie musimy poznać, zdradzi Małgorzata Urlich-Kornacka, autorka przewodnika „Dolny Śląsk. 10 najpiękniejszych wycieczek”. Zaprasza Wydawnictwo Via Nova, sala B.

13.45-14.45 Wojciech Majczyk i Jacek Inglot podpisują album „Street Art & Poetry of Wrocław / Sztuka ulicy i poezja Wrocławia”. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

14.00-15.00 Tomasz Kuba Kozłowski i Danuta Błahut-Biegańska podpisują swój najnowszy album „Wielka Wojna na Wschodzie 1914 – 1918. Od Bałtyku po Karpaty”, stoisko Domu Spotkań z Historią.

14.00 Stoisko Domu Spotkań z Historią – konkurs połączony z losowaniem nagród: pięciu oryginalnych pocztówek z czasów I Wojny Światowej.

14.00-16.00 Anna Dymna, E.Baniewicz podpisują książkę „Dymna”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

14.00-16.00 Jerzy Trela, Beata Guczalska podpisują książkę ‘Trela”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

14.00-15.30 Polska Południe – Północ w 30 dni – pokaz slajdów i spotkanie z autorami książki Piotrem Sokołowskim, Jolantą Piotrowską i Tomaszem Pławskim, którzy opowiedzą o pieszej wyprawie po Polsce - od południowego krańca (Opołonek w Bieszczadach) do północnego (Jastrzębia Góra) . Zaprasza wydawnictwo Rozpisani.pl, sala A.

14.30-15.30 Spotkanie z Anetą Skarżyński, autorką powieści „Wyspy Naftalinowe, Wyspy Paprykarzowe oraz Wyspy Pieprzowe, zaprasza wydawnictwo Psychoskok, Sala A.
14.30-15.30 Jörg Bernig, pisarz, i Małgorzata Słabicka, autorka polskiego przekładu, przedstawią czytelnikom książkę „Ziemia niczyja, bezpański czas. Opowieść sudecka”, która jest poruszającą powieścią o poszukiwaniu utopijnej krainy miłości i pokoju, rozgrywającą się w Kraju Sudeckim w dramatycznym, powojennym czasie. Zaprasza Wydawnictwo Via Nova, sala B.

15.00 Warsztaty otwarte Wężowe laboratorium. Stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

Co to jest pierwsza pomoc i kto może jej udzielać? Podstawowe zasady bezpieczeństwa – szkolenie otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Zaprasza Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław.

DODATKOWE ATRAKCJE na 24. WTDK

• Loteria „Czytaj wygodnie”– kupując książkę podczas WTDK możesz wypełnić kupon, który weźmie udział w losowaniu nagrody ufundowanej przez firmę JAFRA – przedsiębiorstwo z Doliny Baryczy specjalizujące się w tworzeniu najwyższej jakości mebli m.in. z olchy i dębu (stoisko firmy JAFRA). Kupony będę dostępne na stoiskach Wydawnictw, w punkcie informacyjnym targów oraz u wolonatiuszy.

• Akcja charytatywna „Wyłóż książki na stół” – zbieramy książki dla podopiecznych jednego z dolnośląskich domów dziecka. Zabierz niezniszczoną książkę, której już nie potrzebujesz i przynieś ją na stoisko firmy JAFRA.

• Stoisko Humanitarium z całodniowym programem dla dzieci
• Animatorzy przebrani za Mole Książkowe i Bajarzy
• Święty Mikołaj (6 grudnia)
• Szczudlarze
• Ogromna gra planszowa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto