Pomiędzy ulicą Traugutta a rzeką Oławą we Wrocławiu, na terenie należącym przed laty do WPO Alba, zostanie wybudowany 17-piętrowy wieżowiec oraz obiekt dziewięciopiętrowy. Dawniej planowano, że w tym miejscu, zostaną wybudowane dwa wieżowce, w tym jeden drapacz chmur z 43 piętrami. Ostatecznie zbudowane zostaną dwa mniejsze budynki. Przy okazji przebuduje skrzyżowanie ul. Traugutta i Mierniczej. Zostanie stworzony także ogólnodostępny bulwar nad Oławą.

Nowe budynki zostaną wybudowane między ulicą Traugutta, a rzeką Oławą we Wrocławiu. Dla okolicznych mieszkańców ważny jest fakt, że wraz z inwestycją planowana jest przebudowa skrzyżowania ul. Traugutta i Mierniczej. Powstanie tam nowa droga – wylot w kierunku ul. Walońskiej i wyjazd z nowego osiedla.

Nowe budynki mieszkalne, jeden wysoki na 9, drugi - na 17 pięter, powstaną na terenie należącym przed laty do WPO Alba. Inwestycja o nazwie Angel River zostanie zrealizowana do 2018 roku. Budowa rozpocznie się w połowie tego roku.

Co ważne, ma również powstać bulwar nad rzeką Oławą. Miasto chce połączyć tereny nad rzeką, by można tam było pojeździć rowerem, pobiegać. Pierwszy etap zakłada zagospodarowanie ponad kilometra nabrzeży od mostu Oławskiego do Rakowieckiego. Tereny nad Oławą bezpośrednio przy Angel River zrewitalizuje deweloper, będą one ogólnodostępne. Powstaną utwardzone ścieżki, zejścia w kierunku rzeki, pomosty.

– Będziemy chcieli stworzyć wypożyczalnie kajaków i rowerów wodnych przy rzece – mówi Ron Ben Shahar z Angel Poland Group. – Apartamenty będą kosztować od około 200 tys. zł do ponad miliona. Koszt budowy kompleksu to około 100 mln zł.

Czytaj także

    Komentarze (2)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!